Sport, muzyka, polityka

Ryszard Czarnecki to człowiek orkiestra! Odkrywamy wszystkie tajemnice europosła PiS

2023-06-24 5:00

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki (60 l.) to prawdziwy wulkan energii. Okazuje się, że swoje talenty potrafi realizować nie tylko na politycznych salonach. Jego prawdziwą pasją jest sport, ale także muzyka! Nie wszyscy wiedzą, że europoseł znany jest ze swoich umiejętności gry na perkusji!

Ryszard Czarnecki: europarlament, siatkówka, żużel i pływanie

Ryszard Czarnecki to zdecydowanie postać nietuzinkowa. Popularny polityk urodził się... w Londynie. Historyk, dziennikarz prasowy, szef redakcji katolickiej przewodniczył też radzie programowej Radia Polonia. Politycznie także niespokojny duch. Był prezesem ZChN, ale na szerokie polityczne wody wypłynął jako członek partii Leppera. To właśnie z ramienia Samoobrony dostał się w 2004 r. do europarlamentu i zasiada w nim do dziś, teraz jako członek partii PiS. Ale polityka to niejedyna pasja Czarneckiego. Drugą wielką miłością jest sport. Ryszard Czarnecki szlifuje formę cały rok. - Kiedyś wolałem haratać w gałę czy jeździć na rowerze, ale z wiekiem coraz bardziej wolę stateczne pływanie. Z nikim się nie ścigam, pływam swoim własnym stylem, ale póki co do brzegu basenu zawsze dopływam – opowiadał nam w jednym z wywiadów europoseł. Pływa, i to w imponującym stylu, bo na sporcie potrafi też budować swoją pozycję.

Europoseł perkusista

Jako działacz sportowy aktywnie udziela się od lat. Były prezes żużlowego klubu chciał zostać prezesem PZPN, a teraz angażuje się w siatkówkę. Ryszard Czarnecki jest także członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Sport to dla niego autentyczna pasja. Najlepiej wiedzą o tym kibice żużla, którzy regularnie spotykają polityka na trybunach. Czarnecki umie też walnąć w bęben. Ostatnio spotkaliśmy polityka w jednym z warszawskich sklepów muzycznych, gdzie kupował pałeczki do perkusji! Polityk dał na miejscu krótki popis swoich umiejętności i trzeba przyznać, że umie dać czadu! 

Politycy od kuchni - Ryszard Czarnecki
Sonda
Masz jakieś nietypowe hobby?