Lotniska w Polsce

Michał Dworczyk zrzucił garnitur i wbił się w kombinezon spadochroniarza. A potem to zrobił!

2023-09-23 21:55

Podczas pikniku lotniczego w Boguszynie na Dolnym Śląsku podpisano umowę na przekazanie gruntu pod lotnisko w Kłodzku, które ma być tworzone i zarządzane przez gminę Kłodzko. Podczas pikniku skok ze spadochronem wykonał minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. – To pierwszy mój skok na ziemi kłodzkiej i bardzo mi się podobało, bardzo dobrze się tutaj skacze. Liczę, że jeszcze będę miał okazję skoczyć na tym obiekcie – powiedział Michał Dworczyk po oddanym skoku.

Lotnisko w Boguszynie

W sobotę 23 września 2023 roku podczas pikniku lotniczego w Boguszynie umowę na przekazanie gruntów pod utworzenie lotniska w Kłodzku podpisali wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur, dyrektor dolnośląskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Tomasz Krzeszowiec oraz minister Michał Dworczyk. Umowa przewiduje, że KOWR przekazał gminie 29 hektarów terenów w Boguszynie, na którym gmina utworzy lotnisko – pierwszy taki obiekt w Kotlinie Kłodzkiej. Ma powstać pas startowy, następnie kolejne elementy infrastruktury, a w przyszłości ma tu powstać również ośrodek szkoleniowy prowadzony wspólnie z Aeroklubem Ziemi Kłodzkiej.

– To bardzo ważny dzień nie tylko dla gminy Kłodzko, ale dla całej Kotliny Kłodzkiej. O lotnisku, które tu powstanie mowa była od wielu lat i przez wiele lat ten pomysł nie mógł być zrealizowany. Dzisiaj dzięki decyzjom Ministerstwa Rolnictwa, dzięki decyzjom KOWR i dzięki współpracy szeregu instytucji ten plan staje się faktem, lotnisko się materializuje – powiedział Michał Dworczyk. Podkreślił, że powstanie lotniska ma bardzo duży wpływ na podniesienie walorów turystycznych regionu, ponieważ latem na tym terenie jest bardzo wielu turystów, a budowa drogi ekspresowej S8 spowoduje jeszcze większe zainteresowanie Kotliną Kłodzką.

Dworczyk skacze ze spadochronem

– Ten ruch turystów będzie jeszcze większy, a tutaj loty widokowe, strefa spadochronowa, loty szybowcowe – szereg nowych możliwości i atrakcji, że turyści będą chcieli do Kotliny Kłodzkiej przybywać. Gratuluję wójtowi Zbigniewowi Turowi, Ministerstwu Rolnictwa. Cieszę się, bo to kolejny taki dobry przykład współpracy samorządu i rządu – mówił Michał Dworczyk.

Z możliwości skoku ze spadochronem podczas pikniku skorzystał sam Michał Dworczyk, który to jest licencjonowanym skoczkiem spadochronowym z ponad stoma wykonanymi skokami. – To pierwszy mój skok na ziemi kłodzkiej i bardzo mi się podobało, bardzo dobrze się tutaj skacze. Liczę, że jeszcze będę miał okazję skoczyć na tym obiekcie – powiedział Dworczyk po oddanym skoku.

Barbara Socha gra Chopina i pokazuje rodzinne zdjęcia

Zabytki i kultowe miejsca w Warszawie. W której dzielnicy się znajdują?

Pytanie 1 z 10
Pałac Kultury i Nauki znajduje się w dzielnicy...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany