Krzysztof Śmiszek

i

Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Krzysztof Śmiszek

Kowalski komentuje!

Śmiszek pokazał nagranie z Holland. Zachęcają nie tylko do zobaczenia "ZIelonej granicy”

2023-09-27 11:45

„Zielona granica”, jak i sama Agnieszka Holland, są mocno krytykowani zwłaszcza przez polityków z PiS-u. Jak się okazało, reżyserka może liczyć na wsparcie posła Lewicy Krzysztofa Śmiszka, który pokazał wspólne nagranie, na którym zachęcają między innymi do zobaczenia jej nowego filmu.

„Zielona granica” zyskała ogromny rozgłos jeszcze przed oficjalną premierą w polskich kinach. Wszystko za sprawą ogromnej krytyki prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego czy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, którzy zarzucają Agnieszce Holland między innymi o antypolską postawę czy szkalowanie funkcjonariuszy.

Z ich zdaniem nie zgadza się Krzysztof Śmiszek, który udostępnił na swoim profilu na Twitterze nagranie, na którym towarzyszy mu Agnieszka Holland.

- Zachęcam, żeby pójść do kina na „Zieloną granicę" – powiedział polityk.

- A ja zachęcam, żeby pójść do urn i zagłosować 15 października – mówi reżyserka.

- Dziś wraz z A. Holland zachęcamy Was do dwóch rzeczy. Ja do pójścia na Zieloną Granicę i wyrobienia sobie własnego zdania. Agnieszka zachęca Was do pójścia na wybory i zagłosowania. Za demokracją i wolnością. Nie dajcie się manipulować. Miejcie swoje zdanie. Bądźcie krytyczni – czytamy w poście posła Lewicy.

W komentarzach rozgorzała dyskusja na temat „Zielonej granicy”. Od komentarza nie powstrzymał się nawet wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski. „ Zewnętrzy polityk. Zewnętrzny reżyser. Wspólny mianownik”. Krzysztof Śmiszek odpowiedział natomiast wymownym „chrum chrum”.

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
A. ŚCIGAJ: NIEMCY CHCĄ ZRZUCIĆ WINĘ NA POLSKĘ