Dominika Chorosińska

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Dominika Chorosińska

Nie popisała się

Stary wywiad z minister Dominiką Chorosińską hitem sieci! W Internecie aż huczy!

2023-11-28 9:31

W poniedziałek (27.11) zaprzysiężony został rząd premiera Mateusza Morawieckiego. To, co warto zauważyć, to fakt, że większość gabinetu stanowią kobiety. Wśród nich jest też posłanka PiS, Dominika Chorosińska, znana także jako aktorka. Internauci wygrzebali stary wywiad z Chorosińską z przed jej pracy w Sejmie. Nagranie jest hitem sieci! Dlaczego? Bo posłanka nie popisała się w nim wiedzą na temat polityki.

Dominika Chorosińska od 2019 roku jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej próbowała sowich sił w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jednak bezskutecznie. Natomiast w 2018 roku udało jej się zostać radną Sejmiku województwa mazowieckiego. Teraz jednak Chorosińska znów jest na ustach wszystkich, bo została ministrem! Dominika Chorosińska w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego, który został zaprzysiężony w poniedziałek 28 listopada, pokieruje Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zastępując na tym stanowisku Piotra Glińskiego. 

Fakt, że Chorosińska trafiła do rządu uruchomił internatów w poszukiwaniu starego wywiadu z posłanką. Był to wywiad przeprowadzony przez Beatę Lubecką na antenie radia Zet przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku, w których po raz pierwszy startowała. Chorosińska wówczas nie błysnęła wiedzą polityczną. W czasie rozmowy padły pytania dotyczące ustroju Polski i pracy parlamentu. Nie odpowiedziała na pytanie ilu w polskim Sejmie zasiada posłów, ani ilu mamy senatorów, po czym przyznała, że nie wie. Błędnie opowiedziała na pytanie, ile wynosi wiek pozwalający startować w wyborach prezydenckich, ale na szczęście wiedziała ile trawa kadencja prezydenta. Sama potem komentowała, że nie ma głowy do cyfr i zjadł ją stres. Z pewnością do tej pory Chorosińska nadrobiła te braki.

CZYTAJ: Dominika Chorosińska miała poważny kryzys małżeński. Jej związek wisiał na włosku! Teraz posłanka PiS weszła do rządu 

Express Biedrzyckiej - Arkadiusz MYRCHA