Szczepan Twardoch

i

Autor: EAST NEWS Szczepan Twardoch

Oberwało się Biedroniowi

Szczepan Twardoch ostro o Lewicy. W tle start pisarza z ruchu LGBT

2023-08-11 21:23

Jacek Dehnel, znany pisarz i aktywista LGBT ogłosił, że będzie startować w wyborach do Sejmu z listy Lewicy. Jego decyzję skomentował w mediach społecznościowych inny słynny pisarz Szczepan Twardoch. W dość ostrych słowach skrytykował niektórych czołowych polityków. Jednocześnie zaznaczył, że sam nigdzie nie kandyduje.

Twardoch o starcie Dehnela w wyborach

Jacek Dehnel, jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy ujawnił, że będzie kandydował do Sejmu w nadchodzących wyborach do Sejmu. Pisarz wystartuje z ostatniego miejsca z listy Lewicy. Szczepan Twardoch uznał, że jest to dość zabawne. W obszernym wpisie na Twitterze napisał- „ Do środowiska Wiosny, które go na to niebiorące miejsce wsadziło Dehnel pasuje przecież znakomicie, razem z tymi kodziarskimi aktywistami i całą resztą.

Oberwało się politykom Lewicy

- „ Chcę wierzyć, że w Razem hrabia Jacek ze swoim wielokrotnie manifestowanym obrzydzeniem do zwykłego człowieka "z twarzy niepodobnego do nikogo" raczej by się nie odnalazł, bo z Razem startować będą do sejmu poważni ludzie, których szanuję, jak Maciej Konieczny, Daria Gosek – Popiołek, Magdalena Biejat czy Adrian Zandberg” – pisze Twardoch. Ale jak zaznacza - głos oddany tych polityków będzie też w części oddany na polityków Lewicy, których działalności publicznej pisarz nie szanuje, jak p. Rozenek, p. Biedroń, p. Scheuring-Wielgus czy p. Kopiec, oraz na performance hrabiego Jacka. - „ale taka jest demokracja „– napisał Twardoch.

Twardoch – ja nigdzie nie kandyduję

Pisarz dodał też, że sam nigdzie nie kandyduje - „Jedyne kandydowanie jakie mnie interesuje to do parlamentu autonomicznego Górnego Śląska” – dodał. - Nie sądzę jednak bym takich czasów miał dożyć, bo mamy tutaj organicznej roboty narodotwórczej na dwa przynajmniej pokolenia i tej robocie w zakresie mojej działalności obywatelskiej zamierzam poświęcić resztę życia”.

Sonda
Czy PiS wygra najbliższe wybory?
Wieczorny Experess Katarzyna Lubnauer i Przemysław Wipler cz1
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany