Tak zmieniała się Maria Kaczyńska

i

Autor: Piotr Bławicki/Super Express Lechowi Kaczyńskiemu towarzyszyła niemal codziennie w jego obowiązkach

DZIWNA SPRAWA

Szokujące, jakie wieści wyciekły tuż przed urodzinami Marii Kaczyńskiej! Poszło o jedno spotkanie

2022-08-17 15:08

Maria Kaczyńska nie krępowała się przed niczym i wprost mówiła, co myśli. Wystarczy wspomnieć sprawę spotkanie z okazji dnia kobiet, w czasie którego kobiety podpisały apel zainicjowany przez Monikę Olejnik, a dotyczący kwestii obrony życia i przepisów antyaborcyjnych. Teraz, dosłownie na kilka dni przed rocznicą urodzin Marii Kaczyńskiej media doniosły, że artykuł dotyczący owego spotkania sprzed lat, zniknął z zakładki kancelarii prezydenta poświęconej Kaczyńskiej. Co się stało?

Maria Kaczyńska była wyjątkową pierwszą damą

Maria Kaczyńska była niezwykle cenioną osobą, a jako pierwsza dama zdobyła serca wielu osób. Doceniano jej spokój, charakter i dobre serce, a także to, że nie bała się nikogo i wprost mówiła, co myśli, nawet, gdy nie każdemu się to podobało. Wystarczy wspomnieć sprawę słynnego spotkania pierwszej damy Marii Kaczyńskiej z okazji dnia kobiet. W czasie spotkania zebrane kobiety, a wśród nich było wiele dziennikarek, rozmawiały o sytuacji kobiet w Polsce. Panie na koniec wspomnianego spotkania podpisały apel zainicjowany przez Monikę Olejnik, a dotyczący kwestii obrony życia i przepisów antyaborcyjnych: - Zwracamy się z apelem do posłanek i posłów, aby nie zmieniali Konstytucji w artykule 30, dotyczącym godności człowieka. Konstytucja naszym zdaniem dostatecznie chroni życie i godność człowieka - brzmiał ówczesny apel.

Apel z inicjatywy Moniki Olejnik podpisała Maria Kaczyńska. Nieźle za to oberwała

Podpisały się pod nim oprócz pierwszej damy Marii Kaczyńskiej m.in Maria Czubaszek, Małgorzata Domagalik, Ewa Junczyk-Ziomecka, Dorota Kania, Krystyna Kofta, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Joanna Lichocka, Monika Luft, Eliza Olczyk, Monika Olejnik, Justyna Pochanke, Anna Popek, Iwona Schymalla, Hanna Smoktunowicz, Magdalena Środa,  Grażyna Torbicka, Dominika Wielowieyska, Wysocka-Schnepf i wiele innych. Potem całe wydarzenie zostało przedstawione przez niektórych w bardzo negatywnym świetle, m.in. przez ojca Rydzyka

Tak wyglądają teraz groby ofiar katastrofy smoleńskiej. Poruszający widok

Zaskakujące odkrycie mediów. Poszło o tekst na temat spotkania z Marią Kaczyńską

Teraz, dosłownie na kilka dni przed rocznicą urodzin Marii Kaczyńskiej, które przypadają 21 sierpnia, media doniosły, że artykuł dotyczący owego spotkania sprzed lat, zniknął z zakładki kancelarii prezydenta poświęconej Kaczyńskiej. Sprawę opisała Gazeta Wyborcza, która doniosła, że: Urzędnicy komunikat w tej sprawie przenieśli z zakładki "Pierwsza Dama" do zakładki "Lech Kaczyński aktualności". A jako pierwszy przeniesienie zauważył serwis monitorkonstytucyjny.eu.

POD GALERIĄ ZDJĘĆ POKAZUJĄCĄ, JAK ZMIENIAŁA SIĘ MARIA KACZYŃSKA DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU

Faktycznie, tekst dotyczący spotkania z okazji dnia kobiet z 2007 roku jest widoczny i można go przeczytać w ramach zakładki: Archiwum Lecha Kaczyńskiego - Aktualności. Co ciekawe, osobno jest natomiast zakładka poświęcona Marii Kaczyńskiej, ale tam znajdują się inne podstrony: Biografia, Galerie, Członkostwa honorowe, Tytuły honorowe i odznaczenia, Archiwum patronatów, Aukcje charytatywne i Ulubieńcy Pary Prezydenckiej. Gazeta Wyborcza zapytała kancelarię prezydenta o to, dlaczego tak się stało, że tekst o działalności Kaczyńskiej trafił do aktualności w zakładce prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Jakiej odpowiedzi udzielono? - Odpowiadając na korespondencję z 16 sierpnia br., uprzejmie informujemy, że w ubiegłym roku strona prezydent.pl otrzymała m. in. nowe funkcjonalności, zmieniony został jej layout. Podczas migracji treści niektóre lokalizacje wcześniej zamieszczonych materiałów mogły ulec zmianie. Jednocześnie podkreślamy, że pracujemy nad archiwum strony, aby zapewnić jak najlepszy dostęp do treści. To prawda, strona kancelarii przeszła zmiany i zyskała nowy wygląd. 

Sonda
Czy Maria Kaczyńska była dobrą pierwszą damą?