MAMY ZDJĘCIA

Tak panie minister wystroiły się na pierwsze posiedzenie rządu. Chorosińska jak królowa stylu, Gembicka postawiła na mocny kolor

2023-11-28 15:38

W poniedziałek (27.11) w Pałacu Prezydenckim został zaprzysiężony nowy rząd Mateusza Morawieckiego. To, co zdecydowanie go wyróżnia, to rekordowa liczba kobiet. Już we wtorek ministrowie spotkali się na pierwszym posiedzeniu rządu. Wszystkie panie zadały szyku. Minister kultury Dominika Chorosińska postawiła na klasykę, a minister rolnictwa na kolor.

Mateusz Morawiecki stanął na czele nowego rządu, w którym większość stanowią kobiety. To: Dorota Bojemska - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Dominika Chorosińska - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Danuta Dmowska-Andrzejuk - Ministerstwo Sportu i Turystyki, Anna Gembicka - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju wsi, Małgorzata Jarosińska-Jedynak - Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ewa Krajewska - Ministerstwo Zdrowia, Anna Łukaszewska-Trzeciakowska - Ministerstwo Klimatu i Środowiska,Marlena Maląg - Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Marzena Małek - Ministerstwo Aktywów Państwowych, a także Izabela Antos szefowa kancelarii premiera. 

Już dzień po uroczystym zaprzysiężeniu ministrowie spotkali się na pierwszym posiedzeniu. Oczywiście wszyscy stawili się punktualnie w gmachu KPRM. My wiemy, jak w tym ważnym dniu zaprezentowały się panie. Na zdjęciach widać, że wszystkie wyglądały bardzo elegancko: wybrały garnitury i sukienki w stonowanych kolorach. Na tle koleżanek wyróżniły się jednak znana aktorka Dominika Chorosińska i nowa minister rolnictwa Anna Gembicka, która wybrała... mocny róż! Zdjęcia zobaczycie w naszej galerii niżej!

Express Biedrzyckiej - Dariusz WIECZOREK