Tomasz Lis

i

Autor: Mieszko Piętka/AKPA

Wystarczył jeden wpis

Tomasz Lis się doigrał?! Wiceminister MSWiA mówi, co może mu grozić za wpis o Kaczyńskim i Dudzie

2023-05-30 13:56

Czarne chmury zbierają się nad Tomaszem Lisem. - Minister sprawiedliwości powinien polecić swoim prokuratorom wszczęcie z urzędu śledztwa, a jeśli nie, trzeba będzie złożyć zawiadomienie – powiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik odnosząc się do wpisu Lisa na Twitterze. "Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora" napisał Lis w nocy z poniedziałku (29.05) na wtorek (30.05).

Maciej Wąsik, wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, we wtorek (30.05) w rozmowie z Programem Pierwszym Polskiego radia odniósł się do wpisu Tomasza Lisa na Twitterze dotyczącego prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora" – napisał Lis w nocy z poniedziałku na wtorek. Wpisu już jednak nie ma, bo Lis go usunął. 

- Znana osoba w mainstreamie, która nadaje ton po stronie opozycyjnej, czyli Tomasz Lis, przyszykował różne hasła na marsz 4 czerwca. Można tam znaleźć wpis, że "dla Dudy i Kaczora znajdzie się komora". W Polsce +komora+ kojarzy się tylko z komorą, komorą gazową – powiedział wiceszef MSWiA. I dodał: - Jestem przekonany, że minister sprawiedliwości powinien polecić swoim prokuratorom wszczęcie z urzędu śledztwa, a jeśli nie, trzeba będzie złożyć zawiadomienie.

Wpis Lisa wywołał burzę! Wąsik grzmi: Skandaliczny

Wąsik ocenił, że "to jest skandaliczny wpis". - To jest podgrzewanie nastrojów i przyznam się Donald Tusk powinien coś z tym zrobić. I powinien poprosić Tomasza Lisa o usunięcie tego wpisu. (...) I powinien odciąć się od tego typu wpisów - ocenił szef MSWiA. - To, co zrobił Tomasz Lis już przekroczeniem granic, to, co zrobił to nawiązywanie do agresji, do przemocy, do najgorszych w naszej historii sytuacji, gdzie komory rzeczywiście gazowały ludzi, tu na ziemiach polskich Niemcy urządzili ten proceder wobec milionów ludzi - powiedział polityk.

Politycy od kuchni, Beata Kempa

QUIZ Wiesz, jakie wykształcenie mają polscy politycy? To nie takie oczywiste!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: kim z wykształcenia jest były prezydent Lech Wałęsa?