Tomasz Lis

i

Autor: Kurnikowski/AKPA Tomasz Lis

Bezlitosny wpis

Tomasz Lis wbił szpilę! Biden spotka się w Polsce z kimś, kto "naprawdę mówi po angielsku"

2023-02-21 8:18

Dziś Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, co nie oznacza, że podczas spotkania Joe Bidena z prezydentem Andrzejem Dudą głównym językiem komunikacji nie będzie język angielski. Z takiego założenia wyszedł Tomasz Lis, który uderzył w jedną z najczulszych strun prezydenta Andrzeja Dudy.

Od początku swojej prezydentury, Andrzej Duda stara się mówić po angielsku w czasie swoich zagranicznych wyjazdów. Głowa państwa niestety spotyka się wielkim hejtem ze strony sporej grupy internautów, którzy wyśmiewają jego zdolności językowe. Ci tworzą niezliczone liczby memów, porównując talent Dudy do angielskiego, z tym, który miał Sylwuś (w tej roli Michał Koterski) w "Dniu świra". Do tej grupy zalicza się z pewnością także Tomasz Lis, który przy okazji wizyty Joe Bidena w Polsce, wbił szpilę prezydentowi Polski, wychwalając przy tym Rafała Trzaskowskiego.

- Prezydent Biden spotka się w Warszawie z prezydentem Trzaskowskim. Dobrze, że będzie miał w Warszawie okazję porozmawiać z kimś kto naprawdę mówi po angielsku - napisał Tomasz Lis na Twitterze.

Jak Andrzej Duda radził sobie w Davos? Ekspert ocenił prezydenta

Przypomnijmy, że we wtorek o godz. 12.50 na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego zaplanowano ceremonię oficjalnego powitania prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki przez prezydenta Andrzeja Dudę. Po godz. 13 Joe Biden spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Przywódcy będą rozmawiać "w wąskim gronie", a następnie - o godz. 13.35 - zaplanowano rozmowy dwustronne delegacji pod przewodnictwem obu prezydentów. Kiedy nastąpi spotkanie prezydenta USA z Rafałem Trzaskowskim? Na razie nie wiadomo.

Andrzej Duda na zakupach świątecznych na Nowym Kleparzu
Sonda
Umiesz odmienić "to be" po angielsku?
Listen on Spreaker.