Jan Paweł II

i

Autor: AP Photo/Plinio Lepri Jan Paweł II

Mocne słowa

Tuż przed emisją szokującego reportażu o Janie Pawle II przyszło uderzenie jak z armaty! "Diabeł"

2023-03-06 16:01

Jan Paweł II coraz mocniej dzieli Polaków. Po tym, gdy pojawiła się książka Ekke Overeeka "Maxima culpa. Jan Paweł II wiedział", część osób zaczęła inaczej patrzeć na polskiego papieża. Na dodatek TVN przygotował nowy odcinek "Bielma" - "Franciszkańska 3" - o Karole Wojtyle. Tuż przed emisją szokującego reportażu o Janie Pawle II przyszło uderzenie jak z armaty! Głos zabrał postulator jego procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego bp Stanisław Oder. Padły słowa o diable!

Informacje, które coraz częściej pojawiają się o Janie Pawle II, niepokoją już nawet ludzi raczej życzliwie nastawionych do Kościoła. Na TVN24 GO już teraz można zobaczyć wzbudzający ogromne emocje reportaż "Franciszkańska 3".  Emisja w telewizji zaplanowana jest na poniedziałek, 6 marca, 2023 roku o godz. 20:30. Kościół drży, bo nie wiadomo, jak zareagują wierni.  A autor reportażu Marcin Gutowski uchyla rąbka tajemnicy. - Docieramy do świadków, do ofiar, do ludzi, którzy osobiście twarzą w twarz informowali kardynała Karola Wojtyłę o nadużyciach seksualnych podlegających mu księży. Dziś po raz pierwszy po ponad 50 latach mówią o tym - zdradza.

Diabeł istnieje i mąci w sprawie Jana Pawła II? Przerażające słowa biskupa 

Tuż przed emisją szokującego reportażu o Janie Pawle II głos zabrał nowy biskup gliwicki Stanisław Oder, który był postulatorem procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego polskiego papieża.  -Jeśli chodzi o osobę Jana Pawła II mamy do czynienia z wielką transparencją. Jeżeli w uczciwy sposób spojrzymy na jego wypowiedzi i działania, to głośniejszego głosu w sprawach potrzeby oczyszczenia Kościoła z przestępstw na tle pedofilii niż głos Jana Pawła II za jego czasów nie było. A głos ten pojawił się już w 1993 r. w przemówieniu do biskupów amerykańskich. A powiedział on wówczas, że dla tego typu przestępców, którzy krzywdzą najsłabszych, nie ma miejsca w Kościele - stwierdził w rozmowie z KAI biskup, który uderza z grubej rury. Jego zdaniem "od samego początku pontyfikat Jana Pawła II był istotną przeszkodą na drodze realizacji różnych programów zła". - Usiłowanie podważenia autorytetu Jana Pawła II wpisuje się w kontekst odwiecznej walki pomiędzy dobrem a złem. Jestem przekonany, że diabeł istnieje i posługuje się ludźmi, często nieświadomymi, po to, żeby zasiewać niepokój i wątpliwości. A to, co się dziś dzieje z Janem Pawłem II, jest kolejnym tego przykładem - przekonywał bp Oder. 

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z ostatniego okresu życia Jana Pawła II

Sonda
Czy Jan Paweł II nadal powinien być świętym?
Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o postawie papieża Franciszka Szkodzi Kościołowi
Nasi Partnerzy polecają