Która to rocznica?

Lech Wałęsa zapomniał o ślubie z Danutą. Ale wpadka! Jak się wytłumaczył?

8 listopada Danuta (73 l.) i Lech (79 l.) Wałęsa obchodzić będą 53 rocznicę ślubu. I mimo że ich fani i zwolennicy dobrze pamiętają o tym dniu, to zapomniał o nim sam były prezydent. Nie będzie hucznej imprezy, ani romantycznej kolacji. Tylko dlaczego?

Lech Wałęsa nie pamięta o własnej rocznicy ślubu. O co chodzi?

Wałęsowie poznali się zupełnie przypadkowo. Ona młoda, piękna, pracowała w kwiaciarni. On wbiegł naprędce rozmienić pieniądze i nie mógł już o niej zapomnieć. Ślub przyszedł nagle, niespodziewanie. Sam Lech stwierdził, że zdał sobie w tego sprawę, gdy zagrali mu marsza weselnego w kościele. W swojej książce autobiograficznej "Droga nadziei" opisuje ten dzień następująco: "Małżeństwo z Danutą przyszło tak jakoś naturalnie. Miałem inne dziewczyny, bardziej mi "pasowały", a jednak ożeniłem się właśnie z nią". Z kolei Danuta zawsze zaznacza, że to on naciskał na ślub, a także, że miłość wyznają sobie w gestach nie mówiąc za wiele. Warto zaznaczyć, że wychowali razem aż ośmioro dzieci.

Zapytany przez "Super Express" Lech Wałęsa o rocznicę odpowiedział: - Nie obchodzimy rocznic ślubu, im starsi jesteśmy to tym gorzej znosimy to wszystko i staramy się sobie nie przypominać, jacy to starzy jesteśmy już. O samej dacie także nie pamiętał i wcale tego nie krył. - Nie pamiętam kiedy mam rocznicę, mam już chyba sklerozę - podsumował. Jak wspomina cały związek i relację z ukochaną? - Jak na tyle lat męki, to nie jest tak źle w mojej relacji z żoną - dodaje w rozmowie z nami. Czy faktycznie nie będą świętować? To się okaże.

Poniżej galeria zdjęć Lecha i Danuty Wałęsów

Sonda
Czy Danuta Wałęsa była dobrą Pierwszą Damą?
Express Biedrzyckiej - Lech Wałęsa: Unię Europejską trzeba zmienić albo powołać nową
Nasi Partnerzy polecają