Wybory w Polsce

Wielka piękność z PiS. Była Miss Oliwia Skórka startuje do Sejmu

2023-09-12 8:14

W wyborach parlamentarnych 2023 udział bierze Oliwia Skórka. To była Miss Lata "Głosu Koszalińskiego", Miss Pomorza Środkowego, ale też półfinalistka Miss Polski. Skórka ma też spore doświadczenie polityczne, bo jest radną Koszalina.

Była miss startuje do Sejmu z PiS. Kim jest Oliwia Skórka?

W wyborach 2023 startuje Oliwa Skórka, która aktualnie jest radną miasta Koszalin. Radną jest od roku 2014 (radna VII i VIII kadencji Rady Miejskiej). W latach 2014-2018 była Wiceprzewodniczącą Komisji Spraw Społecznych, obecnie od 2018 roku zasiada w Komisji Rewizyjnej. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Prawa i Administracji.Wykształcenie wyższe magisterskie. Pracuje jako Kierownik w Dziale Organizacyjno – Prawnym w Polskiej Spółce Gazownictwa sp. z o.o. Skórka ma też na swoi koncie pracę w  biurze europosła Marka Gróbarczyka w Koszalinie. Ciekawostką są jednak jej pozapolityczne osiągnięcia, bo Oliwia Skórka była lokalną miss, otrzymała tytuł Miss Lata "Głosu Koszalińskiego" 2007, Miss Pomorza Środkowego, występowała też w konkursie Miss Polski.

Jako radna Oliwia Skórka składa oświadczenie majątkowe. Z najnowszego oświadczenia Skórki można się dowiedzieć, że ma 10 tys zł, dom o powierzchni 126 m2, o wartości: 700.000,00 z garażem na działce 230 m2, a także samochód marki AUDI A4 z 2007 roku. Niżej w galerii zdjęć zobaczycie jak prezentuje się była miss, a być może przyszła posłanka PiS Oliwia Skórka. Skórka startuje z miejsca numer 5 w okręgu numer 40.

Quiz. Ci aktorzy, piosenkarze i sportowcy byli posłami. Pamiętasz, kto zasiadał w Sejmie?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Czy Piotr "Liroy" Marzec był posłem?
Anna Maria Żukowska - Debata Najważniejsze wybory