Julia Przyłębska

i

Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk, Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Julia Przyłębska

Smutne wieści

Żałoba w domu Julii Przyłębskiej. Prezes Trybunału Konstytucyjnego pożegnała ukochanego ojca Wolfganga Żmudzińskiego. Podano, co się stało przed śmiercią

2023-08-28 10:49

Smutne wieści z domu prezes Trybunału Julii Przyłębskiej. Zmarł jej ukochany ojciec Wolfgang Żmudziński, który był ważną postacią samorządu notarialnego. Ojciec prezes Przyłębskiej zmarł w wieku 89 lat. Został pochowany w Poznaniu. W jednym z tygodników pojawiło się wzruszające pożegnanie zmarłego. Z nekrologu zmarłego dowiadujemy się, że przed śmiercią przyjął sakramenty święte.

Julia Przyłębska pożegnała ukochanego ojca. W wieku 89 lat w dniu 12 sierpnia zmarł Wolfgang Żmudziński. Był cenioną postacią w środowisku prawniczym, a konkretnie notariuszy. Ojciec prezes TK ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ale jako młody mężczyzna miał też pasję pływacką, w czasie studiów brał nawet udział w zawodach. Wolfgang Żmudziński pracował jako kierownik i następnie dyrektor Państwowego Biura Notarialnego w Poznaniu w latach 1971–1992. W latach 1988–1990, w Ministerstwie Sprawiedliwości, uczestniczył w reprywatyzacji polskiego notariatu zainicjowanej przez środowisko polskich notariuszy. Był jednym z twórców odrodzonego, wolnego i samorządnego Notariatu, zasłużony w działalności w samorządzie notarialnym w latach 90. i 2000. Założył, a także był pierwszym Prezes, a później następnie Honorowym Prezesem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej.

Pogrzeb Wolfganga Żmudzińskiego odbył się w środę 23 sierpnia na cmentarzu na Nowinie w Poznaniu. W ostatnim pożegnaniu uczestniczyli jego najbliżsi, żona Bogumiła, córka Julia Przyłębska wraz z mężem Andrzejem Przyłębskim. Wśród żałobników był też premier Mateusz Morawiecki, Krystyna Pawłowicz.

Jak podano w nekrologu Wolfganga Żmudzińskiego przed śmiercią przyjął sakramenty: - Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że dnia 12.08.2023 roku zmarł w wieku 89 lat, opatrzony sakramentami świętymi mój najukochańszy Mąż, nasz Ojciec, Teść, Dziadek i Pradziadek - napisała rodzina.

W tygodniku "Sieci" pojawiło się wzruszające pożegnanie słynnego notariusza. - Wyrazy współczucia z powodu śmierci Teścia oraz Ojca, jednego z twórców odrodzonego wolnego i samorządowego Notariatu Polskiego Wolfganga Żmudzińskiego na ręce Pana prof. zw. dr. hab. Andrzeja Przyłębskiego - Dyrektora Instytutu De Republica, Pani Julii Przyłębskiej - Prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz Rodziny składają Pracownicy i Rada Naukowa Instytutu De Republica. 

Groby symboliczne znanych Polaków. Niezapomniani
Listen on Spreaker.