Łączy ich miłość

Żona Borysa Budki startuje w wyborach na prezydenta Gliwic. Niewiarygodne, o ile starsza jest od męża Katarzyna Kuczyńska-Budka

2024-04-15 14:09

Żona Borysa Budki, Katarzyna Kuczyńska-Budka postanowiła jeszcze mocniej zaangażować się sprawy lokalne i w niedzielę 21.04 zmierzy się w drugiej turze wyborów na prezydenta Gliwic. Ciekawostką jest fakt, że Kuczyńska-Budka jest nieco starsza od męża. Wiemy, o ile.

Żona Borysa Budki, Katarzyna Kuczyńska-Budka została kandydatką Platformy Obywatelskiej w wyborach samorządowych i ubiega się o funkcję prezydenta Gliwic. Dostała się do drugiej tury wyborów i zmierzy się w niedzielę 21 kwietnia z Mariuszem Śpiewokiem. - Urodziłam się w Gliwicach i mieszkam tu przez całe życie. Dlatego mam świadomość ogromu pracy jaką trzeba wykonać dla naszego Miasta, a – przede wszystkim – dla mieszkańców. Jestem gotowa do zrealizowania tego zadania - przekazała Kuczyńska-Budka, gdy ogłosiła swój start w wyborach samorządowych. Otrzymała 23 689 głosów, co dało jej 38,62 proc. i w drugiej turze zmierzy się z Mariuszem Śpiewokiem, który uzyskał 27,82 proc. poparcia z wynikiem 17 061 głosów.

Co ciekawe, Katarzyna Kuczyńska-Budka, która jest żoną znanego polityka Borysa Budki, jest od męża starsza o siedem lat! Katarzyna Kuczyńska-Budka urodziła się w 1971 roku w Gliwicach, a Borys Budka w 1978 roku w Czeladzi. Kiedyś Budka wspominał o ślubie ze starszą od siebie ukochaną w rozmowie z SE.pl komentując: - Dzień ślubu dokładnie pamiętam, to był intensywny 2011 rok. Obrona doktoratu, ślub a potem kampania wyborcza. Inne czasy. Polska nie była tak podzielona. Na ślubie gościliśmy przyjaciół parlamentarzystów zarówno z PO jak i z PiS.

NIŻEJ ZOBACZYCIE, JAK MIESZKAJĄ BORYS BUDKA I KATARZYNA KUCZYŃSKA-BUDKA:

QUIZ Sprawdź, co wiesz o Platformie Obywatelskiej!

Pytanie 1 z 12
W którym roku powstała Platforma Obywatelska?
Debata SE. Wynik wyborów samorządowych to żółta kartka dla Tuska? Kowalski: To czerwona kartka za pychę i za niedotrzymywanie obietnic

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki