Ale tam się kotłuje! Poseł Gowina WPROST oskarża Kaczyńskiego o próbę rozbicia jego partii

2021-04-08 19:05 tw
Jarosław Kaczyński
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Jarosław Gowin i jego partia padli ofiarami spisku inspirowanego przez samego Jarosława Kaczyńskiego? Poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz nie owija w bawełnę – stwierdził, że atak na ugrupowanie odbywał się za wiedzą prezesa PiS.

Sośnierz odniósł się do niedawnych prób obalenia władz Porozumienia przez Adama Bielana i kilku działaczy tej partii. Bielan przekonywał, że Gowin nie został legalnie wybrany na prezesa Porozumienia i dlatego on przejmuje władzę w partii do czasu rozpisania wyborów. Zdaniem Sośnierza, mieliśmy do czynienia z „brutalnym atakiem na Porozumienie i próbą jego rozbicia” o który oskarżył wprost prezesa PiS. „Atak na Porozumienie odbywał się za wiedzą Jarosława Kaczyńskiego” - stwierdził bez ogródek.

Jarosław Gowin w dzisiejszej rozmowie z „Super Expressem” nie był tak dosadny. Pytany o to, kto stał za próbę przejęcia jego partii odpowiedział tajemniczo: „Mija rok, odkąd odszedłem z rządu w proteście przeciwko organizowaniu wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej. Nie mam wątpliwości, że próba obalenia legalnych władz Porozumienia była zemstą za moją postawę sprzed roku”.

Dopytywany, czy chodzi o Jarosława Kaczyńskiego, Gowin stwierdził wymijająco, że nie poda żadnych nazwisk. „Wszystkim, których uważam za współodpowiedzialnych za nieudany zamach polityczny na mnie, powiedziałem to w cztery oczy. Sprawę uważam za zamkniętą” - dodał lider Porozumienia.

>>CZYTAJ TAKŻE:

>Gowin mówi o końcu koalicji i stawia PiS ULTIMATUM. Koniec Zjednoczonej Prawicy jest bliski?

>Kaczyński znów straszy koalicjantów, ale znów nikt go nie słucha - pisze Tomasz Walczak

Express Biedrzyckiej - Zbigniew Girzyński: Nigdy bym nie wziął do rządu tych koalicjantów
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze