Beata Szydło z nową funkcją. Została wybrana przez ministra kultury. Była premier zaszczycona

2021-04-13 13:12 Paulina Jaworska
Beata Szydło
Autor: Artur Hojny/Super Express Beata Szydło

Beata Szydło została wybrana wraz z kilkoma innymi osobami do Rady Muzeum przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, tak wynika z doniesień "Gazety Wyborczej". Do Rady Muzeum byłą premier powołał minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego, wicepremier Piotr Gliński powołał do Rady Muzeum przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu na kadencję w latach 2021–2025 nowych członków. Wśród nich znalazła się była premier Beata Szydło, a oprócz niej do Rady Muzeum powołani zostali, jak donosi "Gazeta Wyborcza": Bogdan Bartnikowski, dr hab. Grzegorz Berendt, prof. dr hab. Tomasz Gąsowski, prof. Edward Kosakowski, prof. dr hab. Stanisław Krajewski, dr Marek Lasota, Krystyna Oleksy, ks. dr hab. Jan Nowak. Czym zajmuje się Rada Muzeum? Jak można dowiedzieć się z oficjalnej strony Muzeum Auschwitz-Birkenau: "Rada Muzeum jest ciałem opiniodawczym powołanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na mocy Ustawy o muzeach. Rada „sprawuje nadzór nad wypełnianiem przez muzeum jego powinności wobec zbiorów i społeczeństwa, ocenia, na podstawie przedłożonego przez dyrektora muzeum sprawozdania rocznego z działalności, działalność muzeum oraz opiniuje przedłożony przez dyrektora roczny plan działalności”.

Sam Szydło w końcu skomentowała te doniesienia:Dziękuję premierowi @PiotrGlinski za powołanie w skład Rady Muzeum przy @AuschwitzMuseum. Ta społeczna funkcja jest dla mnie, mieszkanki Ziemi Oświęcimskiej, zaszczytem i wielkim obowiązkiem.

Morawiecki zabrał głos w rocznicę zbrodni katyńskiej. Wstrząsające słowa rozrywają serce

Express Biedrzyckiej - Jacek Jaśkowiak: Dworczyk jest perłą w koronie tego rządu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze