Czy premier zamierza się zaszczepić przeciw Covid-19? Jednoznaczna odpowiedź Morawieckiego

2021-04-19 16:14 Sara Osiecka
Mateusz Morawiecki
Autor: pRM Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki podczas wielu konferencji prasowych zachęcał Polaków do przyjęcia szczepionki przeciw koronaworusowi. Wielokrotnie podkreślał, że są jedynym sposobem na to, by móc jak najszybciej wrócić do normalności. Od ich ilości zależy także rozpoczęcie procesu odmrażania polskiej gospodarki. Czy jednak i jego małżonka zamierzają się zaszczepić? Polityk nie ma najmniejszych wątpliwości i dobrze wie, co zrobi.

Mateusz Morawiecki 19 kwietnia odwiedził wrocławski punkt szczepień drive thru, które zapewniają możliwość zaszczepienia się bez wychodzenia z samochodu. - Jedną z metod szczepienia, która jest stosowana w Europie Zachodniej, jest metoda drive-thru – mówił podczas wizyty we Wrocławiu. Takie rozwiązanie ma przyśpieszyć cały proces oraz ułatwić przyjęcie preparatu osobom zabieganym. Pochwalił także Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. -  Mogłem dzisiaj tutaj podziwiać tak znakomitą organizację. Aż musiałem się upewniać i ponownie pytać pan profesora, czy się nie przesłyszałem, że dziennie jest tutaj szczepionych 2,5 tys. osób, a możliwości szczepienia sięgają ponad 20 tys. Osób – mówił. Przy okazji zdradził, czy sam zamierza się zaszczepić

Nie przegap: Skierowania na szczepienia przeciw COVID. Tak optymistycznych słów od Dworczyka jeszcze nie słyszeliśmy

Premier Morawiecki i jego żona przyjmą szczepionkę?

Mateusz Morawiecki zachęca innych, ale czy sam już się zarejestrował na szczepienie? Odpowiedział podczas konferencji prasowej.

Zobacz: Obowiązkowe szczepienia na Covid-19 dla dzieci? Wiceminister Kraska zdradza: "Będziemy to rozważać"

- Dzisiaj akurat przypada czas na mój rocznik '68 i razem z żoną zapiszemy się do tego programu, jak tylko wrócę do Warszawy – wyznał. Przy okazji jeszcze raz podkreślił istotną rolę, jaką odgrywają szczepionki w walce z pandemią koronawirusa. - Będziemy czekali na nasz dzień, w którym zostaniemy zaszczepieni, bo to jest ta jedyna i najlepsza metoda, żeby pozbyć się tej fatalnej pandemii – zaznaczył. Być może zdecydowana postawa premiera zachęci niezdecydowanych? W tym przypadku na pewno warto brać z niego przykład.

Otwarcie Pilotażowego Punktu Szczepień w Żarach
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze