Druga emisja filmu "Stan zagrożenia" Ewy Stankiewicz. GDZIE oglądać? O KTÓREJ?

Nowe zdjęcia Ewy Kopacz z prosektorium w Moskwie po katastrofie smoleńskiej. Burza w sieci
Autor: MATERIAŁY TVP Nowe zdjęcia Ewy Kopacz z prosektorium w Moskwie po katastrofie smoleńskiej. Burza w sieci

W niedzielę wieczorem TVP wyświetliła pierwszą część filmu dokumentalnego Ewy Stankiewicz "Stan zagrożenia", w którym bada ona katastrofę smoleńską. Ogromnym echem w mediach społecznościowych odbiły się m.in. zdjęcia Ewy Kopacz z moskiewskiego prosektorium, które pokazano w filmie. W poniedziałek prezes TVP Jacek Kurski poinformował, że tak duże zainteresowanie filmem "Stan zagrożenia" sprawiło, że zostanie on wyemitowany po raz drugi. O której i gdzie oglądać "Stan zagrożenia"?

W niedzielę wieczorem TVP zaprezentowała pierwszą część filmu Ewy Stankiewicz "Stan zagrożenia" dotyczący katastrofy smoleńskiej (SPRAWDŹ: Ewa Stankiewicz, kim jest autorka filmu "Stan zagrożenia"?). Data była nieprzypadkowa, bo właśnie tego dnia minęło 11 lat od pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Emisja dokumentu wywołała prawdziwą lawinę komentarzy, zwłaszcza w kontekście pokazanych w nim zdjęć Ewy Kopacz. Po niedzielnej projekcji autorka napisała na swoim Twitterze wpis, w którym oznaczyła prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Mateusza Morawieckiego. - Dziękuję Wszystkim za opinie nt "Stanu Zagrożenia". Gorzka prawda jest taka,że wkrótce znowu zginą ludzie. Po 11 latach od zamachu na Prezydenta nie odsunięto od stanowisk współsprawców, nie załatano dziur w systemie bezpieczeństwa, nawet ich nie wskazano - napisała zaskakująco.

Zwiastun dokumentu "Stan zagrożenia"

Na zaprezentowanych w filmie fotografiach widać nieznane wcześniej zdjęcia Ewy Kopacz z - jak twierdzi Stankiewicz - rosyjskiego prosektorium, które wykonano tuż po katastrofie smoleńskiej. Na fotografiach widać ówczesną minister zdrowia, która z uśmiechem na ustach pozuje do zdjęć stojąc np. obok worka z ciałem jednej z ofiar.

Zobacz więcej: Nowe zdjęcia Ewa Kopacz z prosektorium w Moskwie po katastrofie smoleńskiej. Burza w sieci. Najlepsze komentarze

W poniższej galerii zobaczysz kontrowersyjne ujęcia Ewy Kopacz z filmu "Stan zagrożenia":

DRUGA EMISJA FILMU "STAN ZAGROŻENIA"

Nawał komentarzy i emocji, jaki wzbudził dokument sprawiła, że prezes TVP Jacek Kurski postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom internautów, którzy apelowali o jeszcze jedną jego emisję. Wszyscy, którzy nie mieli okazji zobaczyć filmu w niedzielę, a mają na to chęć, będą mogli to uczynić już w poniedziałek wieczorem. "Stan zagrożenia" pokazany zostanie w programie TVP Info o 20:10. Co więcej, po filmie odbędzie się również dyskusja na jego temat.

Ewa Stankiewicz zdradziła też, czego można spodziewać się po drugiej części "Stanu zagrożenia". – Przede wszystkim pójście tropami, które nie zostały zbadane przez oficjalne instytucje państwa polskiego. Dobrym przykładem jest zdobyta przeze mnie informacja o inwigilacji śp. Remigiusza Musia, technika pokładowego Jaka-40, który wylądował w Smoleńsku i był kluczowym świadkiem w śledztwie, widział między innymi jako jeden z pierwszych miejsce katastrofy – przyznała.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze