Ewa Stankiewicz, kim jest autorka filmu "Stan zagrożenia"?

2021-04-19 10:14 Paulina Jaworska
Ewa Stankiewicz
Autor: ARCHIWUM

O Ewie Stankiewicz znów jest głośno. Wszystko za sprawą filmu dokumentalnego pod tytułem "Stan zagrożenia", który został wyemitowany na antenie TVP 1 w niedzielę. Dokument opowiada o sprawie katastrofy smoleńskiej. Jego emisja wywołała lawinę komentarzy. Dlaczego? Ponieważ ujawnione zostały w nim, nieznane zdjęcia Ewy Kopacz wykonane, najprawdopodobniej, w prosektorium po katastrofie smoleńskiej, na których była premier jest uśmiechnięta. Kim jest autorka wspomnianego filmu? Co wiemy o Ewie Stankiewicz?

Ewa Stanakiewicz jest znana przede wszystkim z tego, że od lat interesuje się katastrofą smoleńską i wszystkim tym, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku. Stankiewicz urodziła się w 1967 roku we Wrocławiu. Jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego i reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Na swoim koncie ma nagrody i wyróżnienia. Jest współautorką głośnego filmu "Trzech kumpli" opowiadającego o losach: Leszka Maleszki, Bronisława Wildsteina i Stanisława Pyjasa. To ona założyła stowarzyszenie Solidarni 2010, które domagało się m.in.  powołania międzynarodowej komisji ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, zgody na ekshumację ofiar i ujawnienia zdjęć satelitarnych NATO z ostatniej fazy lotu samolotu Tu-154M. Ewa Stankiewicz jest też związana, jako dziennikarka, z Telewizją Republika. Jest też w gronie kadry Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, czyli szkoły związanej z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Teraz o reżyserce znów jest głośno za sprawą filmu "Stan zagrożenia"

Film "Stan zagrożenia" o czym jest?

Film "Stan zagrożenia" autorstwa Ewy Stankiewicz został  wyemitowany w niedzielę na TVP 1. Data była nieprzypadkowa, bo właśnie tego dnia minęło 11 lat od pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Film już wcześniej miał być pokazany, ale emisja była przekładana. Tak miało być w styczniu, co Stankiewicz zapowiadała: - Mój film dokumentalny, do którego materiały gromadziłam przez 10 lat, podsumowujący wiedzę o śmierci polskiego Prezydenta na terenie Rosji, z podaniem źródeł informacji - b. poważnych, zapraszam.

Nieznane zdjęcia Ewy Kopacz zaszokowały wiele osób

Film "Stan zagrożenia" zaszokował, przede wszystkim dlatego, że pokazano w nim nieznane zdjęcia Ewy Kopacz, która w 2010 roku, w czasie, gdy doszło do katastrofy smoleńskiej, była ministrem zdrowia. Zdjęcia Kopacz opublikowane w dokumencie Stankiewicz, zostały wykonane prawdopodobnie w prosektorium. Widać na nich uśmiechniętą polityk pozującą obok m.in. wytatuowanego mężczyzny. Zdjęcia te wywołały lawinę komentarzy. 

Zwiastun dokumentu "Stan zagrożenia"
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze