Duda ostro potraktował szychy z rządu. Poszło o szczepienia. "Jak wy się zachowujecie?"

Andrzej Duda
Autor: East News Andrzej Duda

Kilka dni temu prezydent Andrzej Duda zwołał Radę Gabinetową ws. sytuacji epidemiologicznej i realizacji programu szczepień. Na pytania głowy państwa odpowiadali przedstawiciele rządu. Po spotkaniu prezydent publicznie stwierdził, że sytuacja jest lepsza niż pierwotnie zakładano. Z informacji do których dotarł portal gazeta.pl wynika jednak, że posiedzenie miało burzliwy przebieg. - Andrzej Duda był naprawdę bardzo wkurzony na rząd - przekazał portalowi jeden z informatorów. Prezydent miał ostro potraktować Mateusza Morawieckiego, Michała Dworczyka i Adama Niedzielskiego.

Rada Gabinetowa z inicjatywy prezydenta

W piątek 9 kwietnia z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy odbyła się Rada Gabinetowa (posiedzenie rządu pod przewodnictwem prezydenta), podczas której głowa państwa pytała przedstawicieli rządu o sytuację epidemiczną w kraju i postępy w programie szczepień.

- Pan premier i minister zdrowia poinformowali mnie, ze sytuacja wygląda lepiej niż się spodziewali – stwierdził w oficjalnym komunikacie po spotkaniu prezydent Andrzej Duda.

Nie przegap:

- Pilne posiedzenie Rady Gabinetowej. Prezydent wyjawił prawdę o epidemii, nie ma wątpliwości

- Grzegorz Cessak: będzie potrzebna trzecia dawka szczepionki na covid

Andrzej Duda "wkurzony"

W nieoficjalnych rozmowach osoby znające przebieg spotkania twierdzą jednak, że prezydent Andrzej Duda nie szczędził ostrych słów pod adresem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i szefa KPRM odpowiedzialnego za program szczepień Michała Dworczyka.

Andrzej Duda był naprawdę bardzo wkurzony na rząd - stwierdził jeden z informatorów portalu gazeta.pl.

Głowa państwa miała pretensje do przedstawicieli rządu za wpadkę z otwarciem rejestracji na szczepienia dla 40-latków. Prezydent miał stwierdzić, że był to "gruby żart primaaprilisowy"

To, co się wydarzyło, jest zdumiewające - miał denerwować się Andrzej Duda.

Kompletny bałagan - dodawał.

Prezydent wprowadzony w błąd?

Prezydent przypomniał również, że na prośbę premiera Mateusza Morawieckiego konsultował na początku marca sprowadzenie do Polski chińskiej szczepionki przeciw koronawirusowi z prezydentem Chin Xi Jinpingiem po czym minister zdrowia Adam Niedzielski publicznie skrytykował chiński preparat.

- Jak wy się zachowujecie? - miał pytać premiera i ministrów Andrzej Duda.

Premier i szef KPRM przepraszali prezydenta za zaistniałą sytuację i tłumaczyli, że nie zdążyli o ustaleniach poinformować ministra zdrowia. Andrzej Duda miał również pospieszać rząd w sprawie badań nad amantadyną tak, aby jak najszybciej potwierdzić jej skuteczność w walce z koronawirusem bądź wykluczyć ją i zamknąć ten temat.

konferencja prasowa ministra-członka Rady Ministrów, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze