WAŻNE! Szczepionki Johnson&Johnson trafią do Polski SZYBCIEJ! Dworczyk podał konkretny termin

Michał Dworczyk
Autor: Krystian Maj/KPRM Michał Dworczyk

Pierwsza partia 120 tys. szczepionek Johnson&Johnson ma trafić do Polski w połowie przyszłego tygodnia, przed planowanym wcześniej terminem – poinformował szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Przekazał tę informację po rozmowie Mateusza Morawieckiego z szefową Komisji Europejskiej, Ursulą von der Leyen.

O tym, że zamierza w rozmowie z szefową KE poruszyć temat zwiększenia dostaw szczepionek do naszego kraju, premier poinformował w czwartek.

"Od miesięcy premier Mateusz Morawiecki interweniuje w UE ws. przyspieszenia dostaw szczepionek do Polski. Dziś kolejna rozmowa premiera z przewodniczącą Ursulą von der Leyen. Pierwsza partia - 120 tys. szczepionek Johnson&Johnson ma trafić do Polski już w połowie przyszłego tygodnia, przed planowym wcześniej terminem!" - poinformował szef KPRM w czwartek na Twitterze.

Preparat firmy Johnson&Johnson to czwarta szczepionka, która została zatwierdzona w UE, po preparatach firm: Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca. Szczepionka jest już podawana w Stanach Zjednoczonych i RPA, ale została zatwierdzona również w Kanadzie.

Zgodnie z zapowiedziami do Polski ma wkrótce trafić 300 tys. dawek szczepionki Johnson&Johnson, która jak zapowiadał Michał Dworczyk ma być przede wszystkim stosowana przez zespoły wyjazdowe, która mają szczepić osoby ciężko chore. Preparat tej firmy jest szczepionką jednodawkową i dlatego, zdaniem Dworczyka, powinien trafić przede wszystkim do osób, które same nie mogą dotrzeć do punktów szczepień.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze