Mirosław Suchoń

i

Autor: Mirosław Suchoń/Facebook.com Kim jest Mirosław Suchoń

Kim jest Mirosław Suchoń? Były poseł KO dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni

2021-04-20 12:21

Mirosław Suchoń, do niedawna polityk Nowoczesnej i poseł Koalicji Obywatelskiej, dołączył dziś do partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Dlaczego polityk opozycji zdecydował się na taki krok? - Przed nami niezwykle ważne zadania. Nasze decyzje będą bardzo ważne dla przyszłych pokoleń. To jeden z powodów, dla którego przystępuje do Polski 2050 - stwierdził Mirosław Suchoń podczas konferencji prasowej w Sejmie. Polska 2050 Szymona Hołowni to już kolejna partia Suchonia, wcześniej należał m.in. do Unii Wolności.

Mirosław Suchoń dołączył do partii Polska 2050 Szymona Hołowni

Szymon Hołownia podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował, że do partii Polska 2050 dołączyło trzech nowych członków: były poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz warszawska aktywistka, wcześniej członek stowarzyszenia Polska 2050 Wanda Brociek.

Największe emocje budzi transfer Mirosława Suchonia z Nowoczesnej, który będzie kolejnym posłem sejmowego koła Polski 2050 Szymona Hołowni. Dotychczas koło tworzyli posłowie: Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha, Paulina Hening-KloskaTomasz Zimoch oraz senator Jacek Bury. Gill-Piątek dołączyła do Polski 2050 z Lewicy, pozostali politycy zostawili dla Szymona Hołowni Koalicję Obywatelską.

Wykształcenie Mirosława Suchonia

Mirosław Suchoń urodził się 10 stycznia 1976 r. w Bielsku-Białej. Jak czytamy na stronie jednej z byłych partii Suchonia, Partii Demokratycznej - demokraci.pl, polityk z wykształcenia jest ekonomistą - specjalistą ds. podatków. Jest absolwentem Liceum w Zespole Szkół Ekonomicznych im Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Był również słuchaczem Studium Finansów w Bielsku-Białej prowadzonego przez Towarzystwo Edukacji Bankowej w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się systemami zarządzania jakością, informatyką i bezpieczeństwem informacji.

Nie przegap: Polacy niezadowoleni z pracy rządu. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

Przeszłość polityczna Mirosława Suchonia

Mirosław Suchoń popularność zyskał jako polityk Nowoczesnej, a później poseł Koalicji Obywatelskiej. Poseł ma jednak znacznie bogatszą karierę polityczną. Należał także do wielu organizacji pozarządowych. Suchoń w latach 2001-2006 był członkiem Stowarzyszenia Młode Centrum, a także przewodniczącym regionu śląskiego tej organizacji. Co ciekawe, Suchoń działał również w Ruchu Światło-Życie. W latach 2001-2005 był członkiem Unii Wolności, a następnie Partii Demokratycznej - demokraci.pl. Bezskutecznie kandydował w wyborach do Sejmu w 2005 r. oraz w wyborach samorządowych w 2006 i 2010 r.

Karierę ogólnopolską zapewniło mu przystąpienie do Nowoczesnej Ryszarda Petru. Startując w 2015 r. w wyborach parlamentarnych z pierwszego miejsca na liście w okręgu bielskiego uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując ponad 13 tys. głosów. W kolejnych wyborach w 2019 r., startując z list Koalicji Obywatelskiej, ponownie objął mandat posła, zdobywając ponad 10 tys. głosów.

20 kwietnia 2021 Mirosław Suchoń dołączył do partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

- Jestem pewien, że ruch Szymona Hołowni będzie kształtował Polskę przez kolejne lata, a ja chcę w tym procesie uczestniczyć - stwierdził podczas konferencji prasowej.

Sedno Sprawy - Jacek Sasin
Sonda
Czy popierasz polityczne transfery do partii Polska 2050 Szymona Hołowni?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany