Polacy niezadowoleni z pracy rządu. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

2021-04-19 22:35 Sara Osiecka PAP
Sejm RP
Autor: Wikipedia, CC, Fot. Mateusz Kudła, 2007

W najnowszym sondażu Kantar spytano badanych o to, jak oceniają pracę rządu, prezydenta i premiera. Wyniki nie zostawiają żadnych wątpliwości – ponad połowa Polaków nie jest zadowolona z poczynań rządu. Jak jest w przypadku Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego? Panowie nie mają powodów do radości.

Według wyników badania 64% respondentów ocenia pracę rządu źle, 28% dobrze, 8% nie miało zdania. W porównaniu do wyników z marca, nie odnotowano większych zmian – wzrósł odsetek ocen negatywnych o dwa punkty procentowe, z kolei o tyle samo spadła ilość osób, które nie wyraziły swojej opinii. Jak się okazuje, to głównie wyborcy PiS ocenili pracę rządu pozytywnie – 86% -  oraz osoby po 60. roku życia – 43%. Wśród negatywnych ocen przeważają osoby głosujące na Koalicję Obywatelską. (wśród nich 93% respondentów oceniło pracę rządu źle) i dwudziesto-, trzydziestolatkowie (kolejno 76% i 72%).

Nie przegap: Nowy sondaż. Prawo i Sprawiedliwość faworytem w dwóch wariantach

Polacy ocenili pracę Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy

Respondenci ocenili także pracę premiera, Mateusza Morawieckiego. Zdobył 63% negatywnych głosów (najczęściej od osób dwudziestoletnich – 74% - i trzydziestoletnich – 70%), dobrze oceniło go 30% (tutaj przewaga wyborców PiS – 87% - oraz osoby starsze – 44%), z kolei 7% nie ma zdania. W porównaniu z poprzednim sondażem odsetek osób niezdecydowanych spadł o 3 punkty procentowe. O tyle samo wzrosła też liczba osób niezadowolonych.

Andrzej Duda uzyskał bardzo podobne wyniki. Pracę prezydenta źle oceniło 62& badanych, dobrze zaś 31%. Niezdecydowanych było 7% osób biorących udział w sondażu. W porównaniu do marcowego badania nie odnotowano większych zmian – odsetek osób bez zdania spadł o 2 punkty procentowe, tak samo wzrósł odsetek osób niezadowolonych. Najwięcej pozytywnych głosów zebrał wśród osób po 60. roku życia (46%), wśród negatywnych opinii najwięcej było osób, które mają więcej niż 20 (73%).

Zobacz: Nowy sondaż poparcia dla ugrupowań politycznych. Wszystkie odnotowały wzrost. Poza jednym: KO

Super Raport 19.04 (Goście: Krzysztof Kwiatkowski - senator niezależny, Jacek Karnowski - prezydent Sopotu) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze