Konferencja Morawieckiego w Gliwicach. Premier mówił o rekordzie. Przekazał dobre wieści [WIDEO]

2021-04-12 11:18 Paulina Jaworska
Mateusz Morawiecki
Autor: pRM Mateusz Morawiecki

W poniedziałek 12 kwietnia premier Mateusz Morawiecki jest z wizytą w województwie śląskim. Na godzinę 11.00 zaplanowane było wystąpienie szefa rządu. Premier pojawił się w punkcie szczepień przeciw COVID-19. Z tego miejsca zabierał głos i przedstawił najnowsze informacje dotyczące szczepień w Polsce. Zapis relacji z konferencji premiera na Se.pl.

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza, cały czas pojawiają się niepokojące informacje dotyczące kolejnych zakażeń i zgonów SPRAWDŹ, NAJNOWSZE DANE Z MINISTERSTWA ZDROWIA - KLIKNIJ. Od tygodni jest jednak prowadzony Narodowy Program Szczepień, to jeden z głównych elementów walki z epidemią koronawirusa w Polsce, który w ostatnim czasie przyspieszył. Szczepienia, zdaniem ekspertów i specjalistów, to droga do wyjścia z epidemii. Najnowsze dane dotyczące szczepień w Polsce przedstawił pełnomocnikiem rządu ds. Narodowego Programu Szczepień minister Michał Dworczyk. Wiadomo, że w całym kraju powstają nowe punkty szczepień, jeden z nich w poniedziałek odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu pojawił się z wizytą w Gliwicach w punkcie szczepień zlokalizowanym w hali lodowiska „Tafla”, znajdującym się przy ul. Akademickiej. O godzinie 11.00 przewidziane było wystąpienie premiera Morawieckiego i wypowiedź dla mediów. Relacje z wystąpienia premiera poniżej. Sprawdź, co powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

Wizyta Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w punkcie szczepień przeciw COVID-19

Wystąpienie premiera zostało zakończone. Dziękujemy, że byliście z nami.

11:13 Morawiecki: - Widzimy już po zaszczepionych grupach, jak medycy czy pensjonariusze DPS, że szczepionka działa bardzo dobrze. Tam, gdzie odbyły się masowe szczepienia, udało się ochronić życie bardzo wielu osób. Jak dodał szef rządu: -  Jest trzecia fala, ale nadchodzi też fala szczepień. I to jest dobra wiadomość.

11:10 Premier w Gliwicach: - Chciałbym podziękować za współpracę, to nasz narodowy cel: zaszczepić jak najwięcej osób.

11:09 Konferencja z lekkim opóźnieniem, ale już się rozpoczęła. Premier: - Narodowy Program Szczepień coraz szybciej rozkręca się i to dobra wiadomość. Coraz więcej szczepionek do Polski przyjeżdża.

11:04 Przed wystąpieniem dla mediów, premier brał udział w w posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

10:51 Już za niespełna  10 minut ma się rozpocząć wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego, który jest z  wizytą  w województwie śląskim. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze