Koniec koalicji Kaczyńskiego, Ziobry i Gowina?! Poznaj kulisy wojny w obozie władzy. Mocne słowa

2021-04-07 18:05
Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin, Zbigniew Ziobro
Autor: East News

Ciąg dalszy wojny w obozie Zjednoczonej Prawicy! Jarosław Kaczyński (72 l.) ma dość koalicjantów i nie wyklucza wcześniejszych wyborów. Mało tego! Oliwy do ognia dolewa również jego bliski współpracownik Ryszard Terlecki (72 l.). - Najchętniej pozbyłbym się koalicjantów – mówi wicemarszałek Sejmu. Co na to ziobryści? - To liderzy Zjednoczonej Prawicy decydują o kształcie całego obozu! – komentuje nam wiceminister z Solidarnej Polski Jacek Ozdoba (30 l.).

Wojna w Zjednoczonej Prawicy

Od wielu tygodni toczy się zażarta walka między PiS, Solidarną Polską a Porozumieniem. Mówi nam jeden z bliskich współpracowników Zbigniewa Ziobry (51 l.): - Jest kilka zapalnych punktów. Jednak na miejscu prezesa PiS i Terleckiego nie stroszyłbym tak piórek. W niektórych sondażach samodzielnie wchodzimy do Sejmu, mamy ponad 5 proc. – mówi nam jeden z polityków SP. 

Nie przegap:

- Kaczyński o kryzysie w koalicji. Wspomniał o przedterminowych wyborach

- Jarosław Gowin o kryzysie w Zjednoczonej Prawicy. Mówi o "wewnętrznym rozpadzie"

- Kaczyński pozbędzie się Ziobry i Gowina?! Szokujące słowa marszałka Terleckiego z PiS

Owe punkty zapalne to m.in. brak poparcia SP dla Krajowego Planu Odbudowy. Z kolei Porozumienie oburza się na brak konsultacji w sprawie wystawienia Bartłomieja Wróblewskiego na rzecznika praw obywatelskich. - Nie będzie dyscypliny przy tym głosowaniu – zaznacza współpracownik Jarosława Gowina (60 l.). A sam wicepremier przyznaje: - Albo się porozumiemy, albo, w ciągu roku, czekają nas wcześniejsze wybory. Wierzę, że uda nam się porozumieć, ale każdy – podkreślam każdy – musi zrobić krok wstecz – powiedział nam Gowin.

Kaczyński: Są napięcia

- Nie będę ukrywał prawdziwej sytuacji. Mamy napięcia w koalicji – stwierdził w „Gazecie Polskiej” Jarosław Kaczyński, a wczoraj oliwy do ognia dolał Ryszard Terlecki. - Najchętniej bym się pozbył koalicjantów, ale utrzymujemy jedność w Zjednoczonej Prawicy tak długo, jak to możliwe i mam nadzieję, że razem pójdziemy do wyborów – powiedział szef klubu PiS. Ziobryści nie zostawili na jego wypowiedzi suchej nitki. - To liderzy Zjednoczonej Prawicy decydują o kształcie całego obozu. I nie przypominam sobie, żeby pan Terlecki był liderem jakiegokolwiek ugrupowania – skomentował wiceminister Jacek Ozdoba.

Super Raport 07.04 (Goście: Dariusz Joński - KO, Szymon Hołownia - Polska 2050) Sedno Sprawy: dr Artur Zaczyński
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE