Koronawirus. Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Powrót dzieci do szkół w kwietniu? [RELACJA]

Lockdown przedłużony!
Autor: GRAFIKA SE Radosław Ślusarczyk Lockdown przedłużony!

Koronawirus. Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego rozpoczęła się o godzinie 11. Wiemy już, że rząd zdecydował się przedłużyć obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo z konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Dziś o godzinie 11 odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której poznaliśmy decyzje rządu ws. dalszych obostrzeń. Rząd zdecydował się przedłużyć obowiązujący lockdown i utrzymać zamknięcie zakładów fryzjerskich, salonów kosmetycznych oraz sklepów budowlanych i meblowych. Ostatnie dni pokazują wyraźny spadek zachorowań na koronawirusa, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że podczas świąt wielkanocnych na testy zgłaszało się dużo mniej osób. Skuteczność wprowadzonych obostrzeń poznamy więc dopiero za kilka dni. Dziś ministerstwo zdrowia poinformowało o nowych 14 tysiącach przypadkach zakażeń Covid-19. Więcej na ten temat w tym miejscu: Koronawirus w Polsce, 6 kwietnia. Spadek nowych zakażeń po świętach. Jak wygląda sytuacja w regionach? Sprawdźcie [RAPORT, 06.04.2021]

KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ

11.35 Zakończyła się konferencja Adama Niedzielskiego.

11.30 - Jeszcze w kwietniu możliwość powrotu do przedszkoli i do nauki w klasach I-III - co najmniej w trybie hybrydowym - ocenił minister zdrowia. 

11.25 Dziś o 16 poznamy decyzję EMA o szczepionce AstraZeneca. Wtedy rząd będzie zastanawiał się, nad zmianami w programie szczepień.

11.17 Minister został zapytany o to, czy są szanse na to, by na majówkę otworzyć puby i restauracje. - Zbyt wcześnie jest oczekiwać, by że majówkę będziemy spędzać jak dwa lata temu - przyznał Adam Niedzielski.

11.15 Tutaj szczegóły ws. przedszkoli i żłobków.

11.10 Rząd zdecydował się przedłużyć lockdown na terenie całego kraju do 18 kwietnia.

11.05 - Cały czas mamy trudną sytuację w szpitalach. Na dzień wczorajszy obłożenie łóżek wynosi 34,5 tys., łóżek respiratorowych mamy zajętych 3 342 - wyliczył minister zdrowia.

11.00 Rozpoczyna się konferencja ministra zdrowia. Na początek Adam Niedzielski przedstawił sytuację w szpitalach. - Obserwowane ostatnio wyniki dotyczące nowych zakażeń, które dają pewną nadzieję są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Cały czas mamy złą sytuację w szpitalach - ocenił.

10.55 Lada chwila powinna się rozpocząć konferencja ministra zdrowia. 

10.35 - To, że mamy chwilowo zmniejszoną liczbę zakażeń, to jedna rzecz, ale wynika też z okresu świątecznego, gdzie też niestety mniej osób chodzi na testy. Natomiast jeżeli chodzi o zwiększenie liczby osób hospitalizowanych czy potrzebujących pomocy, respiratorów, to widzimy jasno liczby i one niestety są niepokojące i rosnące. W związku z tym trudno tutaj mówić o jakichś znacznych poluzowaniach, o ile w ogóle one nastąpią - mówił dziś rzecznik rządu w TVN24.

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Nie miałem wyjścia, musiałem się zaszczepić
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze