Lewica oburzona na PO! Poszło o RPO i Ikonowicza. „Antylewicowe obsesje”

Lewica
Autor: Artur Hojny Lewica

Posłowie Lewicy nie kryją oburzenia na kolegów z Platformy Obywatelskiej, którzy w sejmowym głosowaniu w sprawie wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich zagłosowali przeciwko Piotrowi Ikonowiczowi - kandydatowi Lewicy. - Zwyciężyły antylewicowe obsesje liberalnej prawicy - napisała na Twitterze posłanka Marcelina Zawisza. Suchej nitki na politykach PO nie zostawił też m.in. Adrian Zandberg. Czy w takiej atmosferze może być jeszcze mowa o zjednoczonej opozycji?

Lewica oburzona na Platformę Obywatelską

Lewicę oburzyło zachowanie posłów PO, którzy w sejmowym głosowaniu nad wyborem nowego Rzecznika Prawo Obywatelskich nie poparli Piotra Ikonowicza. Choć przesądzone było, że większość sejmowa poprze Bartłomieja Wróblewskiego, to Lewica liczyła na wsparcie ze strony kolegów z opozycji. Posłowie Lewicy - choć miało to tylko znaczenie symboliczne - zagłosowali za kandydaturą Sławomira Patyry, którego zgłosił klub Koalicji Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Czy to już koniec marzeń o zjednoczonej opozycji? 

- Lewica głosowała za kandydatem PO. Uważamy, że każdy demokratyczny kandydat powinien dostać wsparcie partii, które nie godzą się na rozmontowywanie państwa. Szkoda, że Platforma Obywatelska nie odwzajemniła się w przypadku Ikonowicza. Zwyciężyły antylewicowe obsesje liberalnej prawicy - napisała na Twitterze wyraźnie zawiedziona Marcelina Zawisza.

Nie przegap: Pilne! Sejm powołał Bartłomieja Wróblewskiego na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich

Zandberg zarzuca PO hipokryzję

Na taki obrót spraw zareagował również Adrian Zandberg, który nie szczędzi ostry słów pod adresem polityków Platformy Obywatelskiej.

- I na koniec dzisiejszego Sejmu: nie mam pretensji, że PO głosuje przeciw Lewicy. Uważacie lewicowe poglądy za dyskwalifikujące? OK, macie do tego prawo. Mam tylko prośbę: róbcie to bez hipokryzji. Bo opowiadanie przy okazji tych bzdurek o "zjednoczonej opozycji" jest niesmaczne - stwierdził jeden z liderów Lewicy.

Z kolei posłanka Paulina Matysiak w kontekście głosowania w sprawie nowego RPO zakpiła ze sztandarowego pomysłu zjednoczenia opozycji - projektu "koalicji 276" zaprezentowanego przez Platformę Obywatelską.

I po głosowaniach o powołaniu Rzecznika Praw Obywatelskich. Kandydaci P. Ikonowicz oraz S. Patyra otrzymali moje głosy ZA. Szkoda, że posłowie i posłanki Platformy Obywatelskiej nie pokazali Polakom jak wygląda współpraca. Mieli taką świetną okazję. Jak to szło? Koalicja 276? xD - napisała posłanka Lewicy.

Nie przegap: Senatorowie Porozumienia poprą Bartłomieja Wróblewskiego na RPO. TYLKO U NAS

Super Raport 16.04 (Goście: Tomasz Siemoniak - PO, prof. Ryszard Piotrowski - konstytucjonalista, UW) Sedno Sprawy: prof. Konrad Rejdak
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze