Macierewicz zapowiada sensację. Zobaczymy, a nawet usłyszymy, co stało się w Smoleńsku

2021-04-07 19:02 Adam Brzozowski
 Tak się zmieniał Antoni Macierewicz
Autor: Łukasz Gągulski

Za trzy dni będziemy obchodzili 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Kierujący podkomisją do spraw zbadania przyczyn tej strasznej tragedii poseł Antoni Macierewicz przedstawił na łamach „Gazety Polskiej” nieco szczegółów na temat opracowywanego przez zespół ekspertów raportu. Wnioski mają dotyczyć nie tylko przebiegu samej katastrofy w Smoleńsku, ale nawet przygotowań do wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Rosji, a także remontu Tupolewa wykonanego przez Rosjan.

Przygotowywany przez podkomisję raport będzie zbiorem wniosków i zebranych materiałów. Pojawią się w nim także nowe wątki. – „Mogę zdradzić, że dzięki jednemu z rozdziałów raportu będzie można zobaczyć, a nawet usłyszeć, co naprawdę wydarzyło się nad Smoleńskiem” – zapowiedział w „Gazecie Polskiej” Antoni Macierewicz, szef podkomisji do spraw ponownego zbadania przyczyn i okoliczności katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Nie miałem wyjścia, musiałem się zaszczepić

Ten sondaż wywoła ALARM na Nowogrodzkiej. Tak MAŁEGO poparcia Zjednoczona Prawica jeszcze nie miała

Według Macierewicza, istotne w toku prac komisji były ustalenia związane z przygotowaniami do wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu. Chodzi o związki ze służbami specjalnymi i ludźmi decydującymi m.in. o remoncie samolotu w Rosji. Polityk podkreśla, że kluczowe elementy, które doprowadziły do katastrofy wiążą się z Rosjanami: remont samolotu, przebieg lotu czy przejęcie badania przyczyn katastrofy.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze