Nie ma cwaniaka na Kukiza? "To ja mogę oszukać Kaczyńskiego, a nie on mnie"

2021-04-08 20:29 Tomasz Walczak
Paweł Kukiz
Autor: Marek Zieliński Paweł Kukiz

Paweł Kukiz okazuje się niezwykle rozchwytywanym politykiem. Od dłuższego czasu o jego względy i poparcie polityczne walczy PiS. Teraz do gry wchodzi też Jarosław Gowin. Jak swoją przyszłość widzi sam Kukiz, który jednego dnia mówi, że jest bliski porozumienia z Jarosławem Kaczyńskim, by drugiego odrzucić jego umizgi?

W rozmowie z Polsatem News polityk zapewniał, że o nie wejdzie do rządu PiS. „Nie interesuje mnie wejście do rządu, ponieważ nie jestem "administratorem" państwa. Jestem stworzony do innych rzeczy - niosę idee mające naprowadzić Polskę na drogę państwa demokratycznego, kończące wojnę polsko-polską” - mówił.

Jak w takim razie wyobraża sobie współpracę z Kaczyńskim? „Załóżmy, że prezes PiS mówi: "Dobrze, Kukiz, podpiszemy tę ustawę, ale my w zamian musicie zagłosować za jakąś tam naszą ustawą". Najpierw oni musieliby uchwalić naszą ustawę, a potem ja - ich projekt. To ja mogę oszukać Kaczyńskiego, a nie Kaczyński mnie” - odgrażał się Kukiz.

Jak informowała Wirtualna Polska, mimo wcześniejszych zapowiedzi polityk nie podpisze w sobotę porozumienia z Jarosławem Gowinem. Zdaniem portalu w ciągu kilku najbliższych dni ma dojść do spotkania Kukiza z Kaczyńskim i wkrótce może zostać zawarte umowa o współpracy programowej.

W wywiadzie dla Polsat News Kukiz sam stwierdził, że bliżej mu jest do Nowogrodzkiej. Tłumaczył, że większe szanse na współprace z nim ma „ta grupa lub polityk, który ma "moce sprawcze" i chęć wprowadzenia w życie moich postulatów z 2015 r., odpartyjniających państwo, kierujących je na demokratyczną drogą”. Jak dodał, te „moce sprawcze” ma dziś Kaczyński. Nie wykluczył jednak współpracy z Gowinem w niektórych kwestiach.

>>CZYTAJ TAKŻE

>Kukiz UJAWNIA kulisy negocjacji z Kaczyńskim. Znamy szczegóły

Express Biedrzyckiej - Paweł Kukiz: Rzucę mandatem jeśli nie spełnią moich postulatów
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze