Gigantyczne podwyżki dla posłów! Wiemy, na co je wydadzą

i

Autor: Wikipedia, CC, Fot. Mateusz Kudła, 2007 Gigantyczne podwyżki dla posłów! Wiemy, na co je wydadzą

„Ordynarna manipulacja”. Rzecznik rządu odnosi się do spekulacji w sprawie głosowania wicepremiera

2021-04-14 19:53

14 kwietnia odbyła się konferencja prasowa, na której był obecny premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński, prezes PZPN Zbigniew Boniek i prezes PKOI Andrzej Kraśnicki. Uwagę mediów zwrócił fakt, że w tym samym czasie w Sejmie odbywało się głosowanie, w którym udział wziął nieobecny na miejscu wicepremier. Jak do tego doszło? Rzecznik rządu odpowiada na to pytanie.

Internauci, a następnie dziennikarze Newsweeka zwrócili uwagę na fakt, że w czasie głosowania wicepremier był akurat poza budynkiem Sejmu. Miał oddać swój głos na minutę przed rozpoczęciem konferencji. Do materiału odniósł się Michał Szczerba, pisząc na Twitterze, ze jeśli ktoś inny oddał głos za Piotra Glińskiego, który był na konferencji, oddał głos, mogło dojść do popełnienia przestępstwa.

Nie przegap: Okropny cios dla Beaty Szydło. Właśnie zapadła ostateczna decyzja, chodzi o jej nową posadę

- Czy ktoś głosował za wicepremiera? Jeśli tak, to byłoby to przestępstwo – napisał.

Odpisał mu Piotr Müller, rzecznik rządu,. Rozwiewając wątpliwości i tłumacząc, jak mogło dojść do takiego zdarzenia. Okazuje się, że wszystko dzięki tabletom, które umożliwiają głosowanie na odległość.

Zobacz: Program „Warto rozmawiać” na CENZUROWANYM. Posłanka PiS jest ZBULWERSOWANA!

- Ordynarna manipulacja. Nikt za nikogo nie głosował. W dniach sejmowych każdy poseł ma przy sobie tablet, żeby móc głosować (godziny są zmienne zależnie od trwania punktów). Głosowania, w których wziął udział wicepremier odbyły się tuż przed i tuż po konferencji. – stwierdził.

Konferencja dotycząca bezpieczeństwa sportowców na 100 dni przed Igrzyskami Olimpijskimi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE