Pisarz Jacek Piekara przywalił w Hołownię. „Błazenek”. Grubo! Co się stało?

2021-04-08 11:18 cha
Szymon Hołownia
Autor: MARCIN GADOMSKI/ SUPER EXPRESS Szymon Hołownia

Szymon Hołownia już na dobre rozgościł się na polskiej scenie politycznej. Ale popularność to nie tylko pochwały i klepanie po plecach. Hołownia jako polityk, niekiedy przymierzany do roli nowego lidera opozycji, musi się również liczyć z krytyką. I to często mocną krytyką. Tak było i tym razem. Ale cios przyszedł z dość nieoczekiwanej strony. Zaatakować Szymona Hołownię postanowił bowiem znany pisarz fantasty – Jacek Piekara. Twórca nazwał lidera Polski 2050 „błaznem” i porównał do Ryszarda Petru.

Szymon Hołownia jak Ryszard Petru? Nowego i dawnego gwiazdora polityki postanowił porównać pisarz Jacek Piekara. W swoim wpisie twitterowym twórca nie gryzł się w język. „Porównuje się często Hołownię do Petru. IMHO: niesłusznie! Bo Petru, przy wszystkich swoich wadach, to jednak był ktoś: ekonomista, analityk bankowy, działający w polityce od 1995r, szef Towarzystwa Ekonomistów Polskich” - zaczął swój wpis o Hołowni Piekara. A potem przypuścił atak. „A Hołownia? Nikt. Błazenek z TVN. Marketingowa pacynka” - wbił szpilę w lidera Polski 2050. Ups, to musiało boleć! Pod wpisem Piekary zaroiło się od komentarzy. „Skąd tyle jadu ? Chce Pan certyfikować polityków? A jakie wykształcenie ma Tusk, Kaczyński czy Kosiniak? Był też prezydent USA, który był aktorem” - dopytywał poseł PO Bogusław Sonik, nawiązując do 40. prezydenta Stanów Zjednoczonych, Ronalda Reagana. Sam Hołownia jeszcze nie odpowiedział na tę zniewagę.

NIE PRZEGAP: Tak ostro jeszcze nie było! Hołownia MIAŻDŻY Kaczyńskiego [WIDEO]

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Nie miałem wyjścia, musiałem się zaszczepić
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze