Marta Lempart wraca do gry! Protest pod Sejmem ws. Adama Bodnara

Marta Lempart
Autor: Piotr Zagiell/East News Zdjęcie ilustracyjne

Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej orzekł dziś, że przepis ustawy o RPO, który pozwala pełnić obowiązki Rzecznikowi Praw Obywatelskich po upływie kadencji do czasu objęcia stanowiska przez następcę jest niezgodny z konstytucją. Oznacza to, że Adam Bodnar musi ustąpić z urzędu w ciągu trzech miesięcy. Przeciwko tej decyzji pod Sejmem zebrali się manifestanci. - Chcemy rzecznika, nie rzeźnika - skandują m.in. w nawiązaniu do kandydatury posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego na to stanowisko. Pod Sejmem jest m.in. Marta Lempart. Liderka Strajku Kobiet wraca do gry.

TK: Adam Bodnar musi odejść

Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej stwierdził dziś, że przepis, który pozwala pełnić obowiązki Rzecznikowi Praw Obywatelskich po upływie pięcioletniej kadencji, a do czasu objęcia stanowiska przez jego następcę, jest niezgodny z konstytucją. Zgodnie z decyzją TK Adam Bodnar musi opuścić urząd w ciągu trzech miesięcy.

Nie przegap:

- Trybunał Konstytucyjny: pełnienie obowiązków przez Rzecznika Praw Obywatelskich po upływie jego kadencji jest niekonstytucyjne

- Adam Bodnar nie mógł zostać na zawsze - poseł PiS broni wyroku TK

Protest pod Sejmem

W proteście przeciwko tej decyzji pod Sejmem zebrało się dziś ok. godz. 18 kilkadziesiąt osób. Manifestanci skrzyknęli się pod hasłem "Murem za Bodnarem"

Chcemy rzecznika, nie rzeźnika - skandują m.in. uczestnicy demonstracji w nawiązaniu do kandydatury posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego na to stanowisko. Nie zabrakło również wulgarnego hasła znanego z protestów po orzeczeniu TK w sprawie aborcji. Wśród manifestantów jest m.in. Marta Lempart czy aktywistka Babcia Kasia.

Pod Sejmem pojawili się również funkcjonariusze policji, którzy legitymują uczestników demonstracji. Manifestanci przekonują, że jest to zgromadzenie spontaniczne, innego zdania jest policja, która przez megafony nadaje komunikaty o tym, że protest jest nielegalny.

- Wasze zachowanie jest niezgodne z prawem - słychać.

Transmisję na żywo z protestu prowadzi na Facebooku m.in. "Gazeta Wyborcza".

Policja gorsza niż MAFIA? Policjanci mogą bezkarnie pałować Polaków, bo są "DZIEĆMI WŁADZY"? "Komentery" Adama Federa [WIDEO]
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze