Michał Dworczyk

i

Autor: Krystian Maj/KPRM Michał Dworczyk

Szczepienia przeciwko koronawirusowi. Michał Dworczyk przekazał naprawdę dobre wieści

2021-04-11 21:37

W ciągu ostatnich 7 dni wykonaliśmy milion szczepień; zakładany przez nas tygodniowy cel udało się zrealizować, mimo okresu świątecznego - poinformował w niedzielę wieczorem na Twiterze pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk. Rząd deklaruje, że do końca drugiego kwartału ma zostać wykonanych w Polsce 20 mln szczepień przeciwko COVID-19, a do końca sierpnia wszyscy chętni Polacy mają zostać zaszczepieni przynajmniej jedną dawką.

Dworczyk: Milion szczepień w siedem dni

Szczepienia w Polsce rozpoczęto 27 grudnia ub.r. Pierwszą szczepioną grupą społeczną byli lekarze, pielęgniarki i personel medyczny. Rejestracja na szczepienia seniorów 70+ zaczęła się w styczniu. W następnej kolejności 11 marca ruszyły zapisy na szczepienia dla osób w wieku 69 lat, 18 marca dla osób w wieku 68 i 67 lat, 22 marca dla osób w wieku 66 i 65 lat. Z kolei 23 marca rozpoczęły się zapisy dla osób urodzonych w latach 1957-1961, czyli dla seniorów powyżej 60 lat.

W ciągu ostatnich 7 dni wykonaliśmy milion szczepień. Zakładany przez nas tygodniowy cel udało się zrealizować mimo okresu świątecznego. System jest coraz bardziej wydajny. Wielkie wyrazy uznania dla wszystkich zaangażowanych w NPS! Dotrzymujemy słowa! #SzczepimySię - napisał Michał Dworczyk na Twitterze.

Nie przegap:

- Pamiętacie ministra Łukasza Szumowskiego? Ma nowe bardzo ważne zadanie

- Ujawniono, ile osób po szczepionce zachorowało na Covid-19. Liczby mówią same za siebie

Harmonogram szczepień przeciwko Covid-19

Zgodnie z harmonogramem od 12 kwietnia codziennie uruchamiane będą zapisy dla kolejnych roczników, począwszy od rocznika 1962, czyli dla osób, które nie dokonały na początku roku zgłoszenia swojej gotowości do szczepień. Proces ten potrwa do 24 kwietnia, kiedy zapisywać się będzie mógł rocznik 1973. Następnie rejestracja będzie otwierana dla kolejnych grup wiekowych.

Według deklaracji rządu, do końca drugiego kwartału ma zostać wykonanych w Polsce 20 mln szczepień, a do końca sierpnia wszyscy chętni Polacy mają zostać zaszczepieni przynajmniej jedną dawką.

Sedno Sprawy - Grzegorz Cessak
Sonda
Chorowałeś na Covid-19?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE