Wielka draka z udziałem prezydenta. Andrzej Duda beszta byłego premiera jak ucznia

2021-04-08 16:56 tw
Andrzej Duda
Autor: Beata Zawrzel/REPORTER Andrzej Duda

Andrzej Duda stał się obiektem kpin, kiedy Kancelaria Prezydenta opublikowała zdjęcia z rozmowy telefonicznej głowy państwa z królem Jordanii. Wielu zwróciło uwagę, że aparat ze zdjęcia nie jest podłączony. Zanim rzecznik prezydenta wyjaśnił sprawę, wszyscy wyśmiali prezydenta. Andrzej Duda nie pozostał dłużny.

Do rozmowy między prezydentem a jordańskim monarchą doszło w środę wieczorem. Zdjęciem z niej pochwaliła się Kancelaria Prezydenta. Problem polega na tym, że na zdjęcie wejście do kabla telefonicznego pozostało puste. Andrzej Duda stał się obiektem żartów i niewybrednych komentarzy. Kpiono także z tego, że prezydent nosił w czasie rozmowy maseczkę.

Sprawę skomentował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, który zwrócił uwagę, że „po pierwsze tego typu rozmowy przeprowadza się wspólnie ze współpracownikami przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Stąd maseczka. Co do drugiego „newsa” to może trudno to sobie wyobrazić ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu”.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr"><a href="https://twitter.com/hashtag/fakenews?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#fakenews</a> Po pierwsze tego typu rozmowy przeprowadza się wspólnie ze współpracownikami przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Stąd maseczka. Co do drugiego „newsa” to może trudno to sobie wyobrazić ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu😂😂😂 <a href="https://t.co/F9icsLMHD6">https://t.co/F9icsLMHD6</a></p>&mdash; Błażej Spychalski (@spychalski_b) <a href="https://twitter.com/spychalski_b/status/1380049467479629824?ref_src=twsrc%5Etfw">April 8, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Mimo tłumaczeń kancelarii sprawa szybko stała się internetowym viralem i z ironią komentowało ją nie tylko wielu internautów, ale także polityków.

Z prezydenta zakpił m.in. Marek Belka. „Znów wszyscy się czepiają Andrzeja Dudy. Tym razem w związku z wykorzystaniem telefonu bezprzewodowego. Biorąc pod uwagę poziom tej prezydentury, może i lepiej, że nie jest podłączony do sieci. Jeszcze by się prezydent Biden dodzwonił i byłby klops” - napisał były premier, a obecnie europoseł.

Tym razem na wpis Belki zareagował sam prezydent, który w krótkich, dosadnych słowach odciął się byłemu premierowi. „Dramatycznie nisko Pan lata, Panie Prezesie. Nie wstyd Panu?”.

Na tym jednak się nie skończyło. W obronie Belki stanął Donald Tusk, który odpowiedział prezydentowi jeszcze krócej: „Wszyscy się wstydzimy”. Dobrze, że panowie wymieniali się złośliwościami w świecie wirtualnym, bo kto wie, jakby sprawa skończyła, gdyby działo się to wszystko w tzw. realu.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Wszyscy się wstydzimy, Panie Prezydencie.</p>&mdash; Donald Tusk (@donaldtusk) <a href="https://twitter.com/donaldtusk/status/1380168575479087112?ref_src=twsrc%5Etfw">April 8, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze