Wielki kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Będą przyspieszone wybory?! Trzaskowski nie ma złudzeń

2021-04-20 21:04 Kamil Szewczyk
Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego! Ma plan na odsunięcie PiS od władzy? Nie ma innego scenariusza…
Autor: Marek Zieliński/Super Express Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego! Ma plan na odsunięcie PiS od władzy? "Nie ma innego scenariusza…"

Wszyscy zachodzą w głowę, czy Jarosław Kaczyński zdecyduje się na wariant z wcześniejszymi wyborami. Wszystko po tym, jak prezes PiS nie może być już pewny stabilnej większości i posłów - buntowników z Porozumienia i Solidarnej Polski. Tymczasem opozycja także ma swoje problemy. Jest skłócona i podzielona. Jednak Rafał Trzaskowski wierzy, że poradzi sobie z ewentualnymi przyspieszonymi wyborami.

Od wielu tygodni wielki kryzys trawi obóz Zjednoczonej Prawicy. Przystawki PiS, czyli Solidarna Polska i Porozumienie próbują przy każdej okazji wybijać się na polityczną niepodległość podkreślając różnice programowe z PiS. Czy wobec tego prezes PiS Jarosław Kaczyński powie „dość” małym koalicjantom i zdecyduje się na przyspieszone wybory? Jedno jest pewne. Gdyby do nich doszło, to jak deklaruje jeden z liderów PO Rafał Trzaskowski, opozycja jest do nich przygotowana. – Jestem absolutnie przekonany o tym, że w momencie kiedy taka data przyspieszonych wyborów byłaby ogłoszona, to na pewno skłoni nas do szybszej współpracy, do ustalenia, mam nadzieję, wspólnej listy i wtedy cały scenariusz polityczny przyspieszy– powiedział Rafał Trzaskowski w rozmowie z Polsat News.Jak deklaruje prezydent Warszawy, nie czeka na to, co zrobi Kaczyński. - Rozmawiamy tylko o scenariuszach, które są możliwe. Opozycja powinna być gotowa na każdy scenariusz. Jedyna kwestia, która nas w tej chwili zajmuje, to ta czy będziemy się w stanie porozumieć szybciej, czy jednak dalej ta konkurencja na opozycji będzie większa. Myśmy od wielu miesięcy mówili o tym, że razem będziemy silniejsi. Pokazywaliśmy, że gdybyśmy mieli w tej chwili jedną listę opozycyjną, mielibyśmy szansę nawet na 276 mandatów, nawet na odrzucanie weta prezydenckiego. I zachęcamy jako Platforma Obywatelska do szerokiego porozumienia. Mam nadzieję, że zamiast przejmować naszych posłów, inne partie opozycyjne też będą gotowe do tego, żeby rozmawiać o być może wspólnym rządzie, a na pewno wspólnej liście do parlamentu – zaznaczył Rafał Trzaskowski.

NIE PRZEGAP: Był najbliżej Ewy Kopacz, teraz nie wytrzymał. Poszło o ujawnione zdjęcia z Moskwy

ZOBACZ TEŻ: Piotr Semka zaczął mrugać oczami. Jacek Kurski ujawnia szczegóły dotyczące zdrowia przyjaciela

Super Raport 20.04 (Goście: Prof. Marcin Matczak - WPiA UW, Jan Strzeżek - Porozumienie, gen. Waldemar Skrzypczak) Sedno Sprawy: Jacek Sasin
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze