Był najbliżej Ewy Kopacz, teraz nie wytrzymał. Poszło o ujawnione zdjęcia z Moskwy

2021-04-20 18:13 Kamil Szewczyk
Nowe zdjęcia Ewy Kopacz z prosektorium w Moskwie po katastrofie smoleńskiej. Burza w sieci
Autor: MATERIAŁY TVP Nowe zdjęcia Ewy Kopacz z prosektorium w Moskwie po katastrofie smoleńskiej. Burza w sieci

Na Ewę Kopacz wylała się fala krytyki po ujawnieniu nieznanych zdjęć w filmie "Stan Zagrożenia". Swojego oburzenia nie kryli m.in. minister Michał Woś, posłanka PiS Joanna Lichocka, czy sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz. Z kolei w obronie Ewy Kopacz stanął m.in. były premier Donald Tusk. Tymczasem teraz w rozmowie z „Super Expressem” głos zabrał jej najbliższy doradca z czasów, kiedy Ewa Kopacz była premierem, czyli Michał Kamiński, obecnie wicemarszałek Senatu. Kamiński nie wytrzymał i w ostrych słowach skomentował całe zdarzenie.

Ewa Stankiewicz w swoim najnowszym filmie "Stan zagrożenia" ujawniła nieznane wcześniej zdjęcia Ewy Kopacz z rosyjskiego prosektorium, które wykonano tuż po katastrofie smoleńskiej. Fotografie wywołały ogromną lawinę negatywnych emocji i komentarzy. Była premier jest bowiem na nich wyraźnie uśmiechnięta. Na jej zachowaniu suchej nitki nie pozostawił m.in. politycy Zjednoczonej Prawicy, jak choćby Patryk Jaki, czy Michał Woś.„Dziś ujawnione w filmie E.Stankiewicz słodkie foto z moskiewskiego prosektorium z ciałem ofiary katastrofy smoleńskiej. Brakuje słów” - napisał Jaki. „Powinna była zniknąć z życia publicznego od razu po kłamstwach o przekopaniu ziemi w Smoleńsku na metr w głąb. Po tych kłamstwach Donald Tusk zrobił ją szefem polskiego rządu. A teraz jeszcze ten uśmiech na zdjęciach z moskiewskiej kostnicy. Hańba dla nich na wieki” - zaznaczył z kolei Michał Woś.

W obronie Ewy Kopacz stanął z kolei Donald Tusk. Tymczasem w rozmowie z nami głos zabrał Michał Kamiński, który jak mało kto zna Ewę Kopacz. To on bowiem był najbliżej jej, kiedy była premierem.Jak komentuje zdjęcia na których jest Ewa Kopacz? - PiS wykorzystywał tragedię smoleńską jako materiał wyborczy, a zdjęcia rozbitego samolotu i trumien jako gadżet w kampanii.I PiS nie ma najmniejszego prawa, żeby oceniać zachowanie Ewy Kopacz w dniach po tragedii smoleńskiej, które było zachowaniem bez zarzutów. Zdjęcia można zrobić przecież każdemu a później je różnie interpretować. I jak PiS w ogóle śmie komentować zachowanie Ewy Kopacz?!Ewa to nie tylko wyjątkowo dobry polityk, ale też dobry człowiek. To osoba, która poleciała do Moskwy jako minister zdrowia i lekarz. Kierowały nią wyłącznie szlachetne intencje. O tym, jakim jest człowiekiem świadczą tysiące pacjentów, którym pomogła, kiedy była lekarzem. I było widać, jak zachowywała się względem ludzkich tragedii. Jest dobrym człowiekiem i lekarzem. Dla mnie jest osobą wyjątkowo szlachetną – powiedział nam Michał Kamiński, były doradca Ewy Kopacz z czasów, kiedy była premierem.

Zwiastun dokumentu "Stan zagrożenia"
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze