Donald Tusk nie wytrzymał, odniósł się do Ewy Kopacz i katastrofy smoleńskiej. Mocno uderzył w PiS

2021-04-19 19:08 Sara Osiecka
Donald Tusk
Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Donald Tusk postanowił odnieść się na swoim Twitterze do działalności Ewy Kopacz w czasie po katastrofie smoleńskiej. Wszystko przez zdjęcia ujawnione w filmie „Stan zagrożenia”, na których widać ówczesną minister zdrowia, która ma stać z uśmiechem na twarzy w rosyjskim prosektorium tuż obok ciała ofiary w czarnym worku. Padły mocne słowa, polityk skrytykował także PiS.

Nieznane wcześniej fotografie Ewy Kopacz pokazane w „Stanie zagrożenia” wciąż wywołują ogromne emocje. Swojego oburzenia nie kryje między innymi Joanna Lichocka z PiS. - Na tym zdjęciu widać osobę obojętną, z której aż bije w oczy brak empatii, żalu, współczucia, wszystkiego, co czuła cała Polska po katastrofie smoleńskiej - czyli grozę i ogromne przygnębienie – powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” (więcej na ten temat tutaj). Krytycznie o zdjęciu i samej polityk wypowiadali się także Patryk Jaki, Maciej Woś czy Krystyna Pawłowicz. Teraz głos postanowił zabrać Donald Tusk. Na swoim Twitterze zamieścił bardzo wymowny wpis.

Donald Tusk o Ewie Kopacz

Mimo wszystkich negatywnych głosów, jakie pojawiły się po emisji „Stanu zagrożenia”, Donald Tusk postanowił przypomnieć, że Ewa kopacz wspierała rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej w najtrudniejszych chwilach. Przypomnijmy, że miała im pomóc podczas indetyfikacji zwłok najbliższych, była także delegowaną polskiego rządu. Przy okazji uderzył w Prawo i Sprawiedliwość.

Nie przegap: Kim są Rosjanie, z którymi Ewa Kopacz pozowała w prosektorium?

  • Na Ewę Kopacz wylała się fala krytyki po ujawnieniu nieznanych zdjęć w "Stanie Zagrożenia"
  • Donald Tusk odniósł się do sprawy, przypominając wkład polityk w pomoc rodzinom ofiar
  • Do posta odwołał się między innymi Samuel Pereira czy Piotr Wasilewski 

- Kiedy Ewa Kopacz pomagała rodzinom ofiar w najtrudniejszych sytuacjach, PiS z bezpiecznego ukrycia organizował akcję narodowego szczucia. I tak jest do dziś – napisał. Post wywołał lawinę komentarzy.

Odpowiedział między innymi Samuel Pereira, który napisał: - Tak "pomagała rodzinom", że później znajdowały w trumnach swoich bliskich ciała innych osób, kiepy, rękawiczki i śmieci. Co Pan wtedy robił? – pytał.

- My bardzo dobrze wiemy, kto organizował akcję narodowego szczucia: Palikot, krzyż z puszek piwa, Ryszard Cyba i zabójstwo Marka Rosiaka - można wymieniać bez końca – napisał z kolei Piotr Wasilewski.

Znalazły się także osoby, które zgadzają się z Donaldem Tuskiem: - Wszyscy ludzie PiS przez swoje wyrzuty sumienia podpalają Polskę. Trzeba być również ostatnią świnią, aby 10 lat tańczyć na trumnach smoleńskich oraz wykorzystywać to w momentach zagrożenia – oceniła internautka.

Zobacz: Ewa Stankiewicz, kim jest autorka filmu "Stan zagrożenia"?

11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Okazała mogiła Krzysztofa Putry (+53 l.) na cmentarzu w Białymstoku
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze