Biskupi, księża, duchowni, episkopat

i

Autor: Damian Klamka/East News

Z ostatniej chwili. Co z kościołami na Wielkanoc? Kluczowa konferencja Episkopatu

2021-03-26 11:01

Co z kościołami w czasie lockdownu? Jak będą wyglądały msze w okresie wielkanocnym? Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski zabrał głos w tej sprawie. - Przeżywamy bardzo trudny czas pandemii. Przed nami kolejna Wielkanoc, którą przeżywać będziemy w sytuacji bardzo poważnych ograniczeń – przekazał dziś podczas specjalnej konferencji prasowej ks. Leszek Gęsiak. Zaapelował też do księży o odpowiednie podejście do restrykcyjnych zasad.

- Nikt nie chciałby zamknięcia kościołów, ani ograniczonego dostępu do nich. Jest to rzecz niezwykle ważna dla dobra duchowego każdego z nas. Musimy jednak wspólnie podjąć wysiłek, aby do tego nie doszło (…) to w jaki sposób będzie prowadzona weryfikacja liczby osób zależy od gospodarza miejsca. Każdy proboszcz jest zobligowany, by nałożone ograniczenia wprowadzić w życie i ich przestrzegać – podkreślał ks. Gęsiak. - Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z gorącym apelem do kapłanów i wiernych świeckich o skrupulatne przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych – dodawał. Co z uczestnictwem w mszach świętych? - Przewodniczący KEP podkreśla, że transmisje nigdy nie zastąpią prawdziwego uczestnictwa w Eucharystii, ale zwraca się do tych którzy nie będą uczestniczyć w mszach i nabożeństwach, aby łączyli się ze wspólnotą przez modlitwę i transmisje medialne – dodawał.

NIE PRZEGAP: Zatrważające słowa prof. Horbana jeżą włosy na głowie! Epidemia koronawirusa

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od soboty 27 marca do 9 kwietnia będzie obowiązywał nowy limit osób w miejscach kultu religijnego, czyli jedna osoba na 20 mkw. przy zachowaniu minimum 1,5 m odległości.

Nasi Partnerzy polecają