Agata Duda była nauczycielką. Uczniowie wyznali prawdę o tym, jak uczyła!

2021-10-14 16:41
Agata Duda była nauczycielką. Uczniowie wyznali prawdę o tym, jak uczyła!
Autor: Grzegorz Jakubowski/KPRP Agata Duda była nauczycielką. Uczniowie wyznali prawdę o tym, jak uczyła!

Agata Duda, zanim jej mąż został prezydentem, przez lata pracowała w szkole i była nauczycielką języka niemieckiego. Miała więc swoje święto 14 października, to wtedy uczniowie składali jej najlepsze życzenia. Dzień Nauczyciela to okazja, by przypomnieć, co o swojej germanistce mówili jej uczniowie z krakowskiego liceum.

Agata Duda przez lata uczyła w krakowskim liceum, do którego, co ciekawe, chodził jej mąż. Gdy Andrzej Duda został wybrany na prezydenta, w 2015 roku, szkołę, w której Agata Duda uczyła języka niemieckiego, odwiedzili dziennikarze TVN24. Placówka to II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Dziennikarze chcieli się dowiedzieć, jaką nauczycielką była Agata Duda, jak oceniali ją jej uczniowie. Okazało się, że licealiści bardzo sobie chwalili lekcje niemieckiego z obecną pierwszą damą, podkreślali zgodnie, że jako germanistka była profesjonalna i świetnie potrafiła przygotować do matury z niemieckiego:  - Jest naprawdę świetną nauczycielką, bardzo dobrze uczy - mówiła przed kamerą jedna z uczennic. Inny uczeń także chwalił Agatę Dudę: - Bardzo profesjonalna, znakomicie uczy niemieckiego, posiada bardzo dużą wiedzę, chwalę ją. Trzeba przyznać, że pierwsza dama to nauczycielka z powołania, dlatego, już jako żona prezydenta, nadal czuła potrzebę angażowania się w sprawy dzieci i młodzieży. Dlatego też odwiedzała różne szkoły i placówki wychowawcze, a nawet udzielała lekcji niemieckiego.  

ALE NUMER>>>Agata Duda zostanie matką chrzestną! Ważna uroczystość już dziś

NIE PRZEGAP>>>Okropny cios dla Agaty Dudy. Kolega dobitnie ją podsumował

Jaką nauczycielką była Agata Duda?

Z okazji przypadającego właśnie Dnia Nauczyciela para prezydencka, Andrzej Duda i Agata Duda, złożyli nauczycielom najlepsze życzenia i podziękowali im za pracę.

- Dziękujemy za codzienny trud kształcenia, wychowywania i wspierania rozwoju milionów młodych Polaków. W tę szczególną służbę angażują Państwo swoją wiedzę, doświadczenie, umiejętności, a przede wszystkim gorące i troskliwe serca, otwarte na potrzeby uczniów. Dziękujemy za to, że towarzyszą im Państwo w drodze do dorosłego życia, inspirują ich do nauki i aktywności społecznej, a w przyszłości – także obywatelskiej - czytamy w liście pary prezydenckiej do nauczycieli.

Sonda
Jak oceniasz Agatę Dudę, jako pierwszą damę?
Express Biedrzyckiej - Bartosz Arłukowicz: Stajemy do walki o przyszłość naszych dzieci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE