Gowin oskarża rząd o oszustwo. Zapłacą za to przyszłe pokolenia!

2021-10-26 9:39
Jarosław Gowin, Mateusz Morawiecki
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS, AP Jarosław Gowin, Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wczoraj Program Inwestycji Strategicznych, który jest odpowiedzią na kryzys spowodowany epidemią. Jego wysokość to więcej niż 23 mld zł, które mają trafić do 2780 gmin. Były wicepremier odpowiedzialny za gospodarkę, Jarosław Gowin ostrzega, że to „oszustwo wyborcze” i groźne zwiększanie deficytu.

- Dziś jest szczególny dzień, kiedy możemy otworzyć nową księgę inwestycji lokalnych. To dla mnie optymistyczny moment - zapowiedział wczoraj premier Morawiecki podczas konferencji na temat Rządowego Funduszu Polski Ład.

Ważna zapowiedź doradcy premiera. Za 2 tygodnie będą lockdowny!

Dziś zaś na Twitterze opinią na temat nowego programu podzielił się szef Porozumienia, były koalicjant PiS, Jarosław Gowin. – Wczoraj ukryty dług Polski wzrósł o 23 mld. Tyle "pieniędzy" rząd rozdał samorządom z pustego konta w BGK. Za to oszustwo w sprawie deficytu, oszustwo w sprawie funduszy unijnych i brnięcie w populistyczne rozdawnictwo wyborcze przyjdzie nam wszystkim płacić dziesiątki lat – napisał polityk.

dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz: Dwie listy opozycji to wygrana PiS

Rekonstrukcja rządu. Sensacyjne wieści o Beacie Szydło! Co tam się dzieje?!

Z kolei samorządowcy twierdzą, że Polski Ład przedstawiany jest jako pomoc i wsparcie, będzie skutkował odebraniem mieszkańcom gmin, powiatów oraz województw w całym kraju aż 145 miliardów złotych w ciągu najbliższej dekady. Dlatego domagają się zwiększenia udziału samorządów w podatku PIT. Wystosowali w tej sprawie apel do premiera.

Sonda
Myślisz, że Polski Ład poprawi twoje życie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE