Lidia Staroń nowym RPO? Politycznej telenoweli ciąg dalszy

Lidia Staroń pirwszy raz p[okazała się po chorobie
Autor: Screen VOD TVP Program "Sprawa dla reportera"

Lidia Staroń (61 l.) zostanie nowym RPO? Po tym, jak Senat nie wyraził zgody na powołanie na to stanowisko posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego (46 l.), na nowo ruszyła giełda z nazwiskami potencjalnych kandydatów. Zdecydowanie najczęściej mówi się właśnie o niezależnej senator. Kandydaturę Staroń od jakiegoś czasu forsują politycy Porozumienia, a przedstawiciele PiS nie wykluczają jej poparcia. Politycznej telenoweli z wyborem nowego rzecznika praw obywatelskich ciąg dalszy!

Lidia Staroń nowym RPO?

Bartłomiej Wróblewski to już drugi kandydat PiS, któremu nie udało się przekonać do siebie senackiej większości. Podobny los spotkał w lutym wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka (54 l.). Jeszcze wcześniej, posłowie PiS zagłosowali przeciwko wspólnej kandydatce opozycji - Zuzannie Rudzińskiej-Bluszcz (39 l.).

Czy to Lidia Staroń zastąpi Adama Bodnara na stanowisku RPO? O kandydaturze senator od jakiegoś czasu głośno mówią przedstawiciele Porozumienia. – RPO to osoba, która ma łączyć środowiska. Powinna to być osoba, która w swoim życiu broniła najsłabszych. Uważam, że taką osobą jest Lidia Staroń, i to jej kandydatura powinna zostać na poważnie przedyskutowana przez Sejm. Brak wyboru RPO kompromituje całą klasę polityczną – pisał na Twitterze już w lutym Michał Wypij (36 l.). Poparcia dla Staroń nie wykluczył wczoraj również Radosław Fogiel (39 l.) z PiS, pytany o to przez Wirtualną Polskę.

W marcu Lidia Staroń enigmatycznie odpowiedziała na pytanie „SE”, czy oferta została położona na stole. – Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – stwierdziła.

Nie przegap: Lidia Staroń dostała propozycję ws. RPO? "Nie potwierdzam, nie zaprzeczam" [TYLKO w "SE"]

Wczoraj pytana przez nas o kwestię RPO taktownie milczała. Co na to opozycja? – Żaden czynny polityk nie zyska naszej życzliwości. (…) Nie jest gołąbkiem pokoju, który nie angażuje się w decyzje polityczne – powiedział Piotr Zgorzelski (58 l.) z PSL na antenie Radia Plus.

Super Raport 14.05 (Goście: Krzysztof Śmiszek - Nowa Lewica, gen. Grzegorz Gielerak - dyrektor WIM) Sedno Sprawy: Piotr Zgorzelski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze