Łukasz Szumowski składa mandat. Pamiętacie jak wyśmiewał maseczki?

2022-01-28 20:11
Łukasz Szumowski
Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER Łukasz Szumowski

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski od 1 lutego nie będzie już posłem, będzie dyrektorem, konkretnie dyrektorem Narodowego Instytutu Kardiologii w Aninie. Wkrótce były poseł Szumowski zasłynął wyśmiewając skuteczność maseczek ochronnych w walce z COVID - 19. Wkrótce potem władza kazała wszystkim chodzić w maseczkach nawet na dworze twierdząc, zresztą słusznie, że pomaga to w zahamowaniu epidemii COVID 19. Dlaczego Szumowski zrezygnował z posłowania?

Łukasz Szumowski odszedł z resortu w 2020 r., po tym, jak wyszły na jaw jego kosztowne i sprawiające wrażenie nieuczciwych zakupy sprzętu przeznaczonego m. in. do leczenia chorych na CoV-2. Nadal jednak był posłem. Jak ustalił Onet – to już przeszłość. Szumowski zrezygnował z mandatu i posłem będzie tylko do 1 lutego 2022 r. – ustalił Onet. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Szumowski, który jest kardiologiem, został dyrektorem Narodowego Instytutu Kardiologii w Aninie. Do tej pory, Szumowski, który z Instytutem w Aninie jest związany od 20 lat, kierował w niej Centrum Zaburzeń Rytmu Serca. Poselski mandat za prof. Łukasza Szumowskiego dostanie członek Prawa i Sprawiedliwości, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski. Przy okazji, według źródeł Onetu, ponieważ posłowie nie mogą być podsekretarzami, Romanowski awansuje na sekretarza stanu.

Pamiętacie jak Szumowski wyśmiewał noszenie maseczek jako metodę walki z epidemią COVID 19? Przypominamy, zobaczcie sami co on wygadywał na antenie jednej z rozgłośni radiowych. KLIKNIJ tutaj i zobacz Szumowskiego w akcji.  COVID 19 zabił w Polsce według oficjalnych statystyk 100 tys. Polaków. Więcej na ten temat TUTAJ. 

Rewolucja w emeryturach. Jarosław Kaczyński straci emeryturę?!

Express Biedrzyckiej - Paweł Poncyljusz: Działania Szumowskiego to złodziejstwo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE