Nie masz maseczki? WYRZUCĄ cię ze sklepu! Deklaracja Szumowskiego, SUROWE KARY

2020-08-04 16:28 Anna Chenevet
Łukasz Szumowski
Autor: Marcin Wziontek Łukasz Szumowski

Miarka się przebrała – nie będzie już żadnych wymówek. Klienci w sklepach, którzy nic sobie nie robią z obowiązku zasłaniania ust i nosa, to niestety codzienność. Dlatego minister zdrowia Łukasz Szumowski (48 l.) zapowiada stanowcze zaostrzenie przepisów w tej sprawie. I to jeszcze w tym miesiącu! Zasada będzie prosta – nie masz maseczki, nie zrobisz zakupów!

- Chcemy wyposażyć w dodatkowe uprawnienia podmioty prowadzące sklepy, by miały prawo nie obsługiwać osób bez maseczek. Będzie to wprowadzone jako norma prawna, co najmniej w rozporządzeniu. Nastąpi to jeszcze w tym miesiącu – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” szef resortu zdrowia. Jak podkreślił, jeśli ktoś ze względów zdrowotnych maseczek nie może nosić, powinien je zastąpić przyłbicami.

O takie przepisy od dłuższego czasu postulowały organizacje handlowe. „Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji popiera zapowiadane przez Ministerstwo Zdrowia wprowadzenie normy prawnej, która pozwoli nie obsłużyć klientów nienoszących masek ochronnych na terenie sklepów. Zdaniem POHiD powinno powstać prawo do odmowy obsługi klienta bez maski, jak również prawo do niewpuszczania takich osób do sklepu” - brzmi dzisiejsze stanowisko Renaty Juszkiewicz, prezes POHiD.

ZOBACZ TEŻ: Czy powinny być wyższe kary za brak maseczek? JEDNOZNACZNA DECYZJA

Zanim nowe prawo wejdzie w życie, już w tym tygodniu ruszą kontrole w placówkach handlowych. Policja i służby sanitarne sprawdzą, czy Polacy stosują się do przepisów. Przypomnijmy, że brak maseczki może skutkować nałożeniem mandatu do 500 zł, a nawet karą administracyjną w wysokości 30 tys. zł!

ZOBACZ TEŻ: Wesela obostrzenia. Służby PRZYJADĄ na wesele? Szumowski UJAWNIA [SZCZEGÓŁY]

Tymczasem padł kolejny rekord zakażeń. Dziś poinformowano aż o 680 nowych przypadkach!

60-letni Janusz Kobyłka przejechał Polskę rowerem. W trasie zachęcał Polaków do oddawania krwi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze