Koronawirus. Niedzielski zdradził, co dalej z weselami. Ważna deklaracja

2021-03-05 14:52 zpl
Andrzej Niedzielski
Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Nowe obostrzenia w Polsce. W piątkowe przedpołudnie została podjęta decyzja w sprawie wprowadzenia nowych obostrzeń. Wprowadzony został lockdown w kolejnym województwie. Szczegóły poznaliśmy podczas konferencji prasowej ministra zdrowia.

Trzecia fala koronawirusa, która właśnie dotarła do Polski, przynosi kolejne wzrosty zakażeń. W tym tygodniu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych kilkudziesięciu nowych przypadkach zachorowań, a ostatnie dni to przekroczenie piętnastu tysięcy zakażeń. Nic więc dziwnego, że coraz częściej słychać nieoficjalne informacje, z których wynika, że rząd może wprowadzić nowe obostrzenia bądź wprowadzić oddzielne obostrzenia dla każdego z województw. Szczegóły mają zostały ustalone o godzinie 10, kiedy zaczęło się spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po godzinie 14 poznaliśmy wszystkie ustalenia.

RELACJA NA ŻYWO. KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ

14.45 Zakończyła się konferencja prasowa ministra zdrowia. Tutaj więcej informacji na temat wesel.

14.30 Minister zdrowia zapowiedział, że rząd analizuje sytuacje dot. wesel i jest możliwe, że po świętach luzowanie obostrzeń będzie wdrażane. - Nastawienie rządu co do obostrzeń i regulacji zdecydowanie się zmienia. Mamy sytuację, gdy część społeczeństwa jest zaszczepiona, część ma przeciwciała, więc nasze decyzje dotyczące luzowania obostrzeń będą odważniejsze. Na przełomie marca i kwietnia trzecia fala powinna osiągnąć apogeum. Jest scenariusz analizowany, że jeśli po świętach będziemy mieli apogeum za sobą, to będzie techniką delikatnych kroków luzowanie - powiedział Adam Niedzielski.

14.25 Według słów ministra zdrowia, z tydzień może nam grozić nawet 18 tysięcy zakażeń dziennie. - W przyszłym tygodniu możemy mieć do czynienia z sytuacją, że zostanie przekroczony poziom 18 tysięcy zachorowań bądź więcej - powiedział Adam Niedzielski.

NIE PRZEGAP: Sytuacja w polskich szpitalach staje się dramatyczna. Niedzielski przekazał szczegóły

14.20 Nowe obostrzenia będą wprowadzone dla województwa pomorskiego od 13 do 20 marca.

14.12 Region, w którym sytuacja jest najtrudniejsza, to nadal województwo warmińsko-mazurskie.

14.10 Ze względu na coraz więcej przypadków zakażenia koronawirusem, rząd zdecydował się przywrócić szpitali tymczasowych.

14.06 - Cały czas mamy do czynienia z kontynuacją wzrostową jeżeli chodzi o dzienną liczbę zachorowań. Niestety ta tendencja ma charakter trwały - przekazał szef resortu zdrowia.

14.03 Rozpoczyna się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Minister rozpoczął od przedstawienia sytuacji epidemicznej w Polsce. 

13.30 - Na Warmii i Mazurach utrzymuje się trudna sytuacja epidemiczna. W piątek resort zdrowia podał o potwierdzeniu 1083 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W wyniku współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 10 osób - informuje PAP. To jedyny region, gdzie obowiązują bardzo rygorystyczne obostrzenia.

 13.05 Z nieoficjalnych informacji wynika, że kolejne województwo, gdzie mogą zostać zaostrzone przepisy sanitarne, to województwo pomorskie. Tak wynika z informacji przekazanych przez dziennikarza RMF FM, Krzysztofa Berendę.

12.40 - ZAPOWIEDŹ: Dzisiaj (5 marca) o godz. 14.00 odbędzie się w #KPRM konferencja prasowa ministra - poinformowało KPRM.

12.20 Konferencja prasowa ministra zdrowia ma się rozpocząć o godzinie 14. Wtedy zapewne dowiemy się, czy rząd planuje wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Dziś resort zdrowia poinformował o kolejnych przypadkach zakażeń. Szczegóły tutaj: Koronawirus w Polsce, 5 marca. Fatalne wieści o nowych zakażeniach! Niedzielski kręci głową. Znowu będzie lockdown? [RAPORT, 05.03.2021]

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze