TOTALNY LOCKDOWN w warmińsko-mazurskim! Obostrzenia przedłużone do 20 marca! WAŻNE SŁOWA ministra zdrowia

2021-03-05 14:14 sch
Adam Niedzielski
Autor: LUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS Adam Niedzielski

Lockdown w warmińsko-mazurskim przedłużony! Do 20 marca w woj. warmińsko-mazurskim obowiązywać będą zaostrzone rygory sanitarne. Taką decyzję podjął minister zdrowia Adam Niedzielski. Regionalny lockdown na Warmii i Mazurach obowiązuje od 27 lutego. Decyzją rządu, w związku z uczniowie klas I-III musieli powrócić do nauki zdalnej. Zamknięte są galerie handlowe i hotele oraz kina i teatry. Wszystko przez fatalną sytuację epidemiologiczną w regionie. Na Warmii i Mazurach utrzymuje się nadal najwyższy w Polsce współczynnik potwierdzonych zakażeń, który w piątek wyniósł 7,62 na 10 tys. mieszkańców.

Lockdown w warmińsko-mazurskim. Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Od 27 lutego w woj. warmińsko-mazurskim obowiązują zaostrzone rygory sanitarne. Decyzją rządu, w związku z lockdownem uczniowie klas I-III musieli powrócić do nauki zdalnej. Zamknięte są galerie handlowe i hotele oraz kina i teatry. Nie można korzystać z basenów i kortów.

Podczas piątkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poruszył temat lockdownu w woj. warmińsko-mazurskim. Minister zdrowia powiedział, że woj. warmińsko-mazurskie nadal jest regionem najbardziej zagrożonym epidemią koronawirusa. Średnia liczba zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców jest tu najwyższa i wynosi prawie 60 przypadków, podczas gdy średnia krajowa oscyluje wokół 30 zakażeń. Szef resortu zdrowia zdecydował, że obostrzenia w woj. warmińsko-mazurskim zostaną przedłużone do 20 marca.

W piątek (5 marca) doby odnotowano 1083 nowe zakażenia koronawirusem w woj. warmińsko-mazurskim. Najwięcej nowych zakażeń wykryto w Olsztynie (277 przypadków) i w powiecie olsztyńskim (197). W regionie utrzymuje się nadal najwyższy w Polsce współczynnik potwierdzonych zakażeń, który w piątek wyniósł 7,62 na 10 tys. mieszkańców. Wśród powiatów rekordowe pod tym względem w skali kraju są: Olsztyn (16,12) i powiat olsztyński (15,49).

Przedsiębiorcy są załamani kolejnym lockdownem, tym razem dotyczącym tylko Warmii i Mazur. - Ponowne wprowadzenie lockdownu w galeriach handlowych to tragedia nie tylko dla właścicieli sklepów i galerii handlowych, ale też bardzo wielu innych branż - komentowała decyzje rządu Natalia Tur, zajmująca się marketingiem w dwóch największych olsztyńskich galeriach handlowych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Warmińsko-mazurskie. Regionalny lockdown KATASTROFĄ dla galerii handlowych? "Zbliżamy się do dna"

koronawirus w Polsce województwa 5 3 2021
Autor: GRAFIKA SE Maciej Turowicz
Super Raport 05.03 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - były premier oraz prof. Antoni Dudek - historyk), Sedno Sprawy: Janusz Korwin-Mikke
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE