Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Prawdziwy pogrom! Konrad Fijołek miażdży konkurentów

2021-06-14 7:15
Konrad Fijołek wygrał wybory w Rzeszowie
Autor: Krzysztof Kapica/Polska Press/East News Konrad Fijołek wygrał wybory w Rzeszowie

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie są już znane. Zgodnie w przewidywaniami nowym prezydentem stolicy Podkarpacia zostanie popierany przez opozycję Konrad Fijołek. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa wygrał w cuglach już w pierwszej turze, zostawiając daleko w tyle Ewę Leniart, Marcina Warchoła i Grzegorza Brauna. To był prawdziwy pogrom! Konrad Fijołek zdobył aż 56,51 proc. głosów. Zobacz oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie.

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Konrad  Fijołek miażdży konkurentów, wygrywając w pierwszej turze. Drugie miejsce zajęła kandydatka PiS Ewa Leniart, na którą zagłosowało 23,62 proc. wyborców. Na podium znalazł się także Marcin Warchoł z Solidarnej Polski ( 10,72 proc.). Kandydaci mniej lub bardziej związani ze Zjednoczoną Prawicą wyprzedzili Grzegorza Brauna z Konfederacji, który uzyskał 9,15 proc. głosów. Konrad Fijołek zdobył więcej głosów, niż dawał mu sondaż exit poll. Z badania wynikało bowiem, że na przyszłego prezydenta Rzeszowa zagłosowało mniej niż 56 proc. ankietowanych (ZOBACZ TU).  - Pokazaliście, jak piękne może być to miasto. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym pięknym święcie demokracji. Szczególnie tym, którzy oddali głos na ten program, który razem zaplanowaliśmy i na mnie, który ten program zrealizuje - mówił na gorąco po skończeniu głosowania Konrad Fijołek (TU ZOBACZYSZ RELACJĘ Z WYBORÓW W RZESZOWIE). 

CZYTAJ TAKŻE: Najnowszy sondaż. Donald Tusk będzie wstrząśnięty! Polacy go nie chcą

Ewa Leniart, która zajęła w wyborach w Rzeszowie drugie miejsce, pogratulowała zwycięzcy. Podziękowała także swoim wyborcom. - Bez was ta kampania nie miałaby takiego kolorytu. Ja zyskałam wielu wspaniałych przyjaciół. Dziękuję wszystkim swoim współpracownikom. Dziękuję wszystkim, którzy ze mną byli, ludziom dobrej woli, którzy mnie wspierali w różnych kwestiach - mówiła kandydatka PiS. 

Sedno Sprawy - Paweł Wdówik
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE