Premier spotkał się z przewodniczącym CDU. Ważna rozmowa

2021-08-02 12:30
Mateusz Morawiecki
Autor: KPRM Nowy Polski Ład. Składka zdrowotna, duże zmiany zaproponowane przez PiS

Za premierem Mateuszem Morawieckim pracowity weekend. Szef rządu brał udział w uroczystościach związanych z wybuchem Powstania Warszawskiego. Spotkał się też z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii, przewodniczącym CDU Arminem Laschetem. Wydarzenie, jak podkreślił sam premier, miało też ogromny charakter symboliczny.

Szef rządu Mateusz Morawiecki ma za sobą pracowity weekend. Oprócz tego, że brał udział w szeregu wydarzeń związanych z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, to odbył tez spotkanie z zagranicznym gościem. Morawiecki spotkał się też z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii, przewodniczącym CDU Arminem Laschetem. Niemiecki polityk wziął udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Warszawskie. Premier polskiego rządu zrelacjonował, jak wyglądał przebieg rozmowy z Laschetem: - Poruszyliśmy bieżące zagadnienia międzynarodowe, w tym kwestie bezpieczeństwa energetycznego Europy- podał za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dodał też, że w czasie dyskusji poruszono bardzo ważny temat, mianowicie dotyczący praw naszych rodaków zamieszkujących w Niemczech: - Rozmawialiśmy także m.in. o prawach Polaków mieszkających w Niemczech, zwiększeniu możliwości nauczania języka polskiego w Niemczech oraz realizacji uchwały Bundestagu dotyczącej budowy miejsca pamięci ofiar II Wojny Światowej w Berlinie.

Morawiecki o bandyckim ataku w Zamościu! Podpalono stację sanitarno-epidemiologiczną i punkt szczepień

Mateusz Morawiecki podczas międzynarodowej konferencji: USA powinny angażować się w Trójmorze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE