Czarnek strzela z armaty! Nagle przywołał Jana Pawła II. Takich słów żaden polityk PiS jeszcze nie mówił

2020-11-27 9:55 likp
Przemysław Czarnek, Jan Paweł II
Autor: Marek Kudelski, Piotr Bławicki

Przemysław Czarnek wstał o świcie, bo rano miał umówiony wywiad w TVP Info. Minister edukacji i nauki był na granicy wytrzymałości, po tym, co usłyszał w studiu. Polityk zdecydował się oddać strzał z armaty. Takich słów jeszcze żaden polityk PiS nie mówił. Podczas słownej szarży Czarnek nagle przywołał Jana Pawła II. Minister musiał być naprawdę mocno wkurzony! Poszło o aborcję.

Przemysław Czarnek to jeden z najbardziej radykalnych polityków PiS. Jednak nawet jak na niego, to, co powiedział podczas rozmowy z Michałem Rachoniem w TVP Info, brzmi szokująco. Minister edukacji i nauki dużo mówił o Unii Europejskiej, mimo że polityką międzynarodową raczej się nie zajmuje. - Musimy przyjąć do wiadomości jedną zasadniczą rzecz. Wszystko, co państwo dzisiaj powiedzieliście w tym studiu, przerażające rzeczy dotyczące rzeczywiście prawdziwej niestety wizji UE. To obraz cywilizacji śmierci. To, przed czym przestrzegał Jan Paweł II przez cały swój pontyfikat. Dzisiaj mamy, można powiedzieć, kulminacyjne momenty cywilizacji śmierci w Europie - grzmiał Czarnek. -  Jeśli Europa martwi się o atlas antykoncepcji, o prawo do aborcji, czyli zabijania, a nie o to, że Europejczycy się nie rodzą, to jesteśmy w kulminacyjnym momencie cywilizacji śmierci - podkreślił stanowczo szef MEN. 

ZOBACZ TAKŻE: Ogromny skandal po śmierci Diego Maradony! Ujawniono, co mówił o Janie Pawle II. "Z pełnym brzuchem..."

Przypomnijmy, że w czwartek, 26 listopada, Parlament Europejski przyjął rezolucję dotyczącą "faktycznego zakazu prawa do aborcji w Polsce" (CZYTAJ O TYM TUTAJ). Za przyjęciem dokumentu głosowało 455 eurodeputowanych, przeciwko było 145, a od głosu wstrzymało się 75. 

CZYTAJ TEŻ: Tak o Janie Pawle II jeszcze nikt nie mówił. Słowa gwiazdora TVP będą wstrząsem dla milionów Polaków. "Co do Wojtyły, dziś wiem..."

Protest przed siedzibą kardynała Dziwisza w Krakowie
Najnowsze
KOMENTARZE