To Rosjanie mieli w swoim ekwipunku. Serio Putin tak ich wyposażył?! Śmieszne, czy straszne?

2022-05-22 19:18
Wyposażenie rosyjskiej armii
Autor: youtube.com/c/NEBYTOV

Rosyjskie wojsko przed wybuchem wojny na Ukrainę było nazywane "drugą armią świata". Małe postępy i sukcesy ukraińskiej armii szybko zweryfikowały realny stan sił zbrojnych Rosji. Komendant policji w obwodzie kijowskim Andrij Niebytow pokazał w reportażu portalu Ukraińska Prawda zdobyczne wyposażenie wrogiej armii.

Rosyjskie wojsko wyposażone jak w muzeum. Komendant ukraińskiej policji pokazuje wyposażenie wroga

W piątek portal Ukraińska Prawda opublikował reportaż z komendantem Andrijem Niebytowem, który pokazywał do kamery zdobyczny sprzęt z rosyjskich żołnierzy. Jednym z nich była teczka, którą - jak sam stwierdził - widział ostatnio na studiach i to w muzeum. W środku znalazły się kredki ołówkowe, klej, flamastry, nożyczki, cyrkiel i krzywomierz do mierzenia linii krzywych na mapie. W erze współczesnej technologii wojskowej, jak stwierdził Niebytow "to epoka kamienia łupanego".

Komendant kijowskiej policji znalazł również naszywkę mundurową 114. Pułku Strzelców Zmotoryzowanych. Pułk ten stacjonuje w Ussuryjsku, który znajduje się 9600 kilometrów od Kijowa. Oprócz tego nietypowego znaleziska, trafił się również telefon TA-57 z 1957 roku, znaleziony w Czarnobylu. Nie został skradziony z muzeum, bo w środku znajdowała się współczesna bateria, więc wciąż jest w użytku rosyjskiej armii.

Andrzej Byrt: Rosyjska armia to średniowieczni barbarzyńcy

Rosyjskie wojsko, jak armia czerwona

Niebytow pokazał również dziennik sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej, Krasnają Zwiezdę (czerwoną gwiazdę) znaleziony w okopach. Przeczytał cytat Putina "Będziemy walczyć o prawo do pozostawania Rosją". Okopy rosyjskich żołnierzy także nie są zbyt "luksusowe", nawet biorąc pod uwagę surowość wojska i polowych warunków.

Ciekawie wyglądało również porównanie VW transportera, do pojazdu transportowego rosyjskiej armii - Buchanki, którego wygląd niewiele zmienił się od lat 60' XX wieku. Komendant kijowskiej policji w innym nagraniu zaprezentował kadź do zbierania wody, którą rosyjscy żołnierze przewrócili i okopali, a do środka włożyli dywany. Wygląda to tak, jakby rosyjskiej armii brakowało nawet namiotów.

Sonda
Czy rosyjska inwazja na Ukrainę jest częścią kulturowej walki Wschodu z Zachodem?

Nie jest to pierwsze nagranie pokazujące słabe wyposażenie rosyjskiej armii. Polski Youtuber IrytującyHistoryk, pokazywał paczkę ze zdobycznym sprzętem przesłaną z Ukrainy, w której znalazł się hełm pamiętający czasy II wojny światowej. Również na niektórych zdjęciach, można zauważyć broń, którą historycy doskonale pamiętają z wyposażenia armii czerwonej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE