Wiceminister spotkał się protestującymi przedstawicielami służby zdrowia. Co ustalono?

2021-09-21 19:41
Białe Miasteczko 2.0, protest pracowników ochrony zdrowia
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Białe Miasteczko 2.0, protest pracowników ochrony zdrowia

Protest medyków nadal trwa. We wtorek 21 września przedstawiciele Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia spotkali się z urzędnikami Ministerstwa Zdrowia. Co ustalono podczas 4 godzin rozmowy?

Protest medyków jeszcze się nie kończy. - To pierwszy krok do wyjścia z impasu i jesteśmy tym bardziej zdeterminowani do dalszych działań. Nadal deklarujemy gotowość do współpracy, aby w końcu nastały zmiany na lepsze w publicznej ochronie zdrowia. A teraz wracamy do "Białego miasteczka" – powiedział Artur Drobniak, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej . -Dzisiaj spotkaliśmy się z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia w celu ponownego omówienia postulatów wszystkich środowisk medycznych, które komitet reprezentuje, czyli 600 tysięcy medyków i niemedyków, nie mówiąc już o pacjentach, o których dobro i zdrowie tutaj walczymy – przekazał dziennikarzom. - Zaproponowaliśmy ustalenie form spotkań oraz harmonogramu prac. Zostały wspólnie zaakceptowane przez obie strony. Liczyliśmy, że wciąż trwający protest, jak i ciągłe zapewnienia resortu o chęci współpracy sprawią, że dzisiaj rząd przyjmie nasze koncepcje o charakterze organizacyjnym oraz zostanie nam przedstawiona propozycja zmian dążąca do naprawy publicznej ochrony zdrowia w Polsce, taka propozycja nie padła, a wyliczenia kosztów wprowadzenia w życie naszych postulatów mają nam zostać przekazane przed najbliższym spotkaniem – stwierdził.

Zobacz: Z tego sondażu ucieszą się medycy! Problemy może mieć rząd

Jak spotkanie ocenia wiceminister zdrowia, Piotr Bromber? – Spotkanie było merytoryczne, mamy ustalony harmonogram kolejnych spotkań. Bardzo szczegółowo omówiliśmy punkt po punkcie – opisał i podkreślił, ze to było dobre spotkanie. – Myślę, ze dzisiaj jesteśmy w dobrej sytuacji, bo szukamy dialogu – oznajmił wiceminister.

Sprawdź: Koledzy wspominają samobójcę z Białego Miasteczka. "Był bohaterem"

Sonda
Popierasz protest medyków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE